Hideo Kojima chce stworzyć grę dla Xboksa? Japończyk i Microsoft „podpisali list intencyjny”

Gry (plotka)
2022V
Hideo Kojima chce stworzyć grę dla Xboksa? Japończyk i Microsoft „podpisali list intencyjny”
Wojciech Gruszczyk | 01.07.2021, 19:52

Fani marki Xbox mogą małymi krokami szykować się na nową produkcję Hideo Kojimy. Według najnowszych doniesień – Japończyk podpisał wstępną umowę z Microsoftem i wiele na to wskazuje, że legendarny twórca stworzy pierwszą grę dla Phila Spencera.

Pod koniec ubiegłego miesiąca pojawiły się pozytywne informacje dotyczące nawiązania współpracy pomiędzy Hideo Kojimą a Microsoftem, a teraz otrzymaliśmy kolejne szczegóły. Jeff Grubb z Venturebeat potwierdza, że japoński producent i amerykańska korporacja zawarli wstępną umowę:

„Hideo Kojima i Microsoft podpisali list intencyjny, który stwierdza, że obie strony zamierzają dopracować szczegóły umowy wydawniczej dla nowej gry na konsolę Xbox - donoszą źródła zaznajomione ze sprawą. Jest to kluczowy krok w negocjacjach pomiędzy twórcą Metal Gear Solid a firmą Xbox. Oznacza to, że obie strony zgodziły się na ogólną umowę, podczas gdy prawnicy będą kontynuować dopracowywanie szczegółów”.

Według dziennikarza Microsoft i Kojima spędzili miesiące na dyskusjach dotyczących potencjalnego partnerstwa, a teraz jest „bardziej prawdopodobne niż kiedykolwiek, że rozmowy te przyniosą owoce”. Amerykanie już przygotowują się na współpracę z legendarnym twórcą:

„Umowa jest już tak blisko, że Microsoft rozpoczął przygotowania do tego, co Kojima będzie potrzebował do stworzenia swojej nowej gry”.

Należy dodać, że Microsoft zatrudnił Kim Swift, by twórczyni Portala oraz Left 4 Dead nadzorowała partnerstwo dla gier z chmurze – właśnie takim projektem ma zajmować się Japończyk, który wcześniej opracowywał pozycję dla Google (Stadii), ale korporacja zrezygnowała z własnych produkcji.

Hideo Kojima ma otrzymać kreatywną wolność:

„Mało kto wie czym tak naprawdę jest gra Kojimy. Partnerstwo ma na celu uwolnienie kreatywności Kojima Productions przy użyciu technologii Microsoftu, a nie stworzenie konkretnego projektu”.

Źródło: https://venturebeat.com/2021/07/01/hideo-kojimas-deal-with-xbox-reaches-key-milestone/

Komentarze (90)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper