Iza Łęcka Iza Łęcka 17.09.2021 12:01
Hiacynt
709V

Hiacynt przedstawi śledztwo seryjnego mordercy gejów. Netflix promuje październikową premierę

Streamingowy gigant już małymi krokami przygotowuje się do zaprezentowania październikowych nowości. Jednym z obrazów, który niebawem zasili katalog Netflixa, jest thriller „Hiacynt”. Sprawdźcie zwiastun filmu.

Na początku roku informowaliśmy o ogromnej współpracy Netflixa z polskimi twórcami, na mocy której na platformie znajdzie się szereg nowych filmów i seriali. Trzeba przyznać, że nasi rodzimi twórcy nie tracą czasu i uwijają się niczym mrówki – po „Sexify”, „Rojst'97”, „Otwórz oczy” czy „Prime Time” nadszedł czas na następną zapowiedź.

„Hiacynt” to klimatyczny thriller, którego fabuła rozgrywa się w latach 80. XX wieku i skupia się na poszukiwaniach seryjnego mordercy homoseksualnych mężczyzn. Młody i ambitny milicjant podejmuje się śledztwa, które nieoczekiwanie będzie miało niebagatelny wpływ na jego życie. Za reżyserię odpowiada Piotr Domalewski („Cicha noc”, „Złe uczynki”, „Jak najdalej stąd”), natomiast scenariusz napisał Marcin Ciastoń.

„Robert, młody milicjant „z zasadami", wpada na trop seryjnego mordercy gejów. W toku śledztwa poznaje Arka. Postanawia wykorzystać go jako informatora, nie zdając sobie sprawy jak bardzo ta relacja wpłynie nie tylko na jego pracę, ale także życie osobiste”.

Film zadebiutuje na Netflixie już 13 października, a na ekranie zobaczymy Tomasza Ziętka, Huberta Milkowskiego, Marka Kalitę, Adriannę Chlebicką, Jacka Poniedziałka, Piotra Trojana oraz Sebastiana Stankiewicza. Co ciekawe, „Hiacynt „znalazł się w programie tegorocznego MFF Nowe Horyzonty, a także powalczy o nagrody w Konkursie Głównym FPFF w Gdyni.

Źródło: Informacja prasowa: Netflix

Tagi: Hiacynt Netflix Netflix Polska trailer zwiastun