Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 04.09.2021 19:15
Cyberpunk 2077
2659V

Cyberpunk 2077 oficjalnie bez osobnego trybu multiplayer. CD Projekt RED zaprzecza ostatnim plotkom

Cyberpunk 2077 nie otrzyma oddzielnej gry sieciowej.

W ostatnich dniach wiele dowiedzieliśmy się nt. przyszłości Cyberpunk 2077. Polacy wierzą w tę markę i mają zamiar ją rozwijać - obecnie trwają prace nad fabularnym rozszerzeniem, z którym zainteresowani powinni zapoznać się już w przyszłym roku.

Ostatnie doniesienia płynące z ust Tylera McVickera sugerowały fanom IP, iż rodzima ekipa przygotuje dwa rozbudowane dodatki poszerzające historię V, a także tryb multiplayer. O ile zawartość dla pojedynczego gracza jest w planach, tak plotki o module sieciowym okazały się nieprawdą. Jak wspomniał Adam Kiciński podczas telekonferencji z akcjonariuszami:

Nasze plany nie zakładają wydania osobnej gry multiplayerowej w uniwersum Cyberpunka w najbliższej przyszłości. Podtrzymujemy to, co mówiliśmy podczas aktualizacji strategii w marcu br. – podstawą naszego biznesu jest produkcja gier RPG dla jednego gracza, natomiast zamierzamy wzbogacać nasze przyszłe produkcje elementami sieciowymi. Chcemy robić to rozsądnie, krok po kroku.

Tak czy siak, nie można wykluczyć, że Cyberpunk 2077 nie otrzyma w przyszłości elementów sieciowych pozwalających graczom rywalizować między sobą. Trzeba mieć cały czas na uwadzę, że przedstawiciel CDPR wspomniał wyłącznie o osobnej grze - coś à la GTA Online.

Źródło: https://www.stockwatch.pl/czat-inwestorow-gieldowych/adam-kicinski-prezes-zarzadu-i-piotr-nielubowicz-wiceprezes-ds-finansowych-cd-projekt-sa-strat-2-wrzesnia-o-godz-1000,446

Tagi: CD Projekt CD Projekt RED Cyberpunk 2077 Multiplayer