Cyberpunk 2077 będzie ulepszany „tak długo, jak to konieczne”. Studio wierzy w potencjał IP i rozwija dodatek

Gry
2050V
Cyberpunk 2077 będzie ulepszany „tak długo, jak to konieczne”. Studio wierzy w potencjał IP i rozwija dodatek
Iza Łęcka | 02.09.2021, 08:12

160 pracowników CD Projekt RED pracuje właśnie nad pierwszym dodatkiem do Cyberpunka 2077. Pomimo problematycznej premiery, studio nadal wierzy w siłę marki i dąży do systematycznej rozbudowy produkcji.

Wielu graczy wyczekuje na next-genową aktualizację do Cyberpunka 2077, lecz nie możemy zapomnieć, że studio posiada znacznie okazalsze plany dotyczące futurystycznego uniwersum. Podczas telekonferencji z akcjonariuszami nie mogło zabraknąć tematu przygody w Night City.

Obecnie 160 deweloperów (1/4 pracowników studia) rozwija pierwszy dodatek do Cyberpunka 2077. Przedstawiciele firmy zaprezentowali wykres, który pokazuje, że największa część zespołu nadal skupia się na wsparciu produkcji oraz przygotowaniu wersji na PlayStation 5 i Xboksy Series X|S.

„Next-genowa wersja to ważny krok na drodze naszej przygody w uniwersum Cyberpunka. Mocno wierzymy w długoterminowy potencjał tego IP. Dlatego obecnie pracujemy nad pierwszym rozszerzeniem do gry, choć na ten moment nie mogę powiedzieć o nim nic więcej” – powiedział Adam Kiciński, prezes CD Projektu.

Co więcej, gracze nie powinni się obawiać, że projekt zostanie porzucony. Cyberpunk 2077 otrzyma duże wsparcie i będzie rozwijany tak długo, aż zaprezentuje oczekiwaną jakość:

„Zgodnie z naszą obietnicą daną graczom, zamierzamy ulepszać Cyberpunk tak długo, jak będzie to konieczne. W międzyczasie nie tracimy z oczu większego obrazu: chcemy rozwijać inne produkty bazujące na naszych franczyzach i nadal rozwijać nasz podstawowy biznes”.

Już w przyszłym roku twórcy powinni rozwijać dwa duże projekty AAA, jednak aktualnie około 70 deweloperów pracuje nad niezapowiedzianymi tytułami:

„W tej chwili 160 osób pracuje nad pierwszym rozszerzeniem dla Cyberpunka, a blisko 70 kolejnych jest zaangażowanych w niezapowiedziane projekty”.

Studio jednak uczy się na błędach i nie planuje określać jakichkolwiek konkretnych informacji dotyczących daty premiery czy też ceny pierwszego rozszerzenia do Cyberpunka 2077. Michał Nowakowski odniósł się do wskazanego tematu:

„Jeśli chodzi o rozszerzenie, to jest ono w przygotowaniu, ale nie podajemy żadnych konkretów co do daty... Chcielibyśmy utrzymać zasadę, że nie komentujemy daty, dopóki nie będziemy gotowi jej podać. Jeśli chodzi o cenę... Tradycyjnie rozszerzenia były płatne, jak w przypadku Wiedźmina. Jednak jest zdecydowanie za wcześnie, by mówić o cenie, skoro nie podajemy nawet daty”.

Cyberpunk 2077 będzie ulepszany „tak długo, jak to konieczne”. Studio wierzy w potencjał IP i rozwija dodatek

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/cd-projekt-has-committed-a-quarter-of-its-dev-staff-to-cyberpunks-first-expansion/

Komentarze (91)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper