Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 04.09.2021 09:30
Horizon Forbidden West po polsku
2044V

Horizon Forbidden West oficjalnie z polską lokalizacją. Sony nie zawiedzie i dostarczy grę w naszym języku

Choć dla wielu osób może być to oczywistością i tak warto wspomnieć o tym, w jakich językach dostępny będzie sequel przygód uwielbianej przez wiele osób Aloy.

Nie ma chyba żadnych wątpliwości, że Horizon Forbidden West jest obecnie jedną z najbardziej wyczekiwanych gier - zwłaszcza przez posiadaczy konsol od PlayStation. Kilka dni temu wreszcie poznaliśmy oficjalną datę premiery (18 lutego), a dosłownie chwilę temu w Polsce wystartowała sprzedaż pre-orderów. I niestety - jak to bywa - nie obyło się bez dość sporych kontrowersji.

Jakkolwiek nie wyglądałoby zamieszanie z ceną, jestem przekonany, że najwięksi fani i tak skuszą się na produkcję od Guerrilla Games. Czego by bowiem nie mówić - jeśli już płacimy, to przynajmniej wiemy, że za najwyższą możliwą jakość. A jednym z aspektów, o który Sony bardzo dba, jest lokalizacja. W naszym kraju wychodzi ona naprawdę dobrze i wiele wskazuje na to, że podobnie może być także w sequelu przygód Aloy.

Na oficjalnej stronie supportu PlayStation możemy znaleźć zakładkę dotyczącą Horizon Forbidden West. Tam z kolei znajdziemy podpunkt, w którym wypisano wszystkie wersje, w jakich będzie dubbing oraz napisy. I oba te elementy znajdziemy przetłumaczone na nasz rodzimy język. Choć oczywiście jest to coś, co nie może absolutnie nikogo zaskakiwać, to dla pewnej grupy osób może być to bardzo ważna informacja (zwłaszcza po zamieszaniu z ostatnią odsłoną Resident Evil).

Źródło: https://www.playstation.com/en-us/support/games/horizon-forbidden-west-support/

Tagi: Guerrilla Games Horizon Forbidden West Sony Interactive Entertainment