Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 02.09.2021 18:07
Horizon Forbidden West
3141V

Horizon Forbidden West bez bezpłatnego i płatnego przejścia z PS4 na PS5. Gracze krytykują decyzje Sony

Sony rozpoczęło zbieranie zamówień przedpremierowych na Horizon Forbidden West, ale niektóre ruchy korporacji są dość zaskakujące. Gracze w przypadku standardowego wydania nie mają jakiejkolwiek możliwości przeskoczenia z PlayStation 4 na PlayStation 5. Fani krytykują również podejście dotyczące najdroższych wydań gry.

W informacji zapowiadającej specjalne wydania Horizon Forbidden West wspomniałem o braku „bezpłatnej aktualizacji gry” w przypadku standardowego wydania, jednak okazuje się, że Sony nie oferuje nawet płatnego ulepszenia. Sytuacja jest zaskakująca, ponieważ klienci, którzy nie posiadają jeszcze PlayStation 5 muszą już teraz płacić za grę więcej – bo w przyszłości mogą kupić nową konsolę i będą chcieli sprawdzić poprawione wydanie.

Nietypowy ruch potwierdziła redakcja IGN, która cytuje informacje przedstawione przez Sony:

Czy mogę zaktualizować moją wersję Horizon Forbidden West z PS4 do wersji z PS5?
Aby uzyskać dostęp do Horizon Forbidden West w wersji na PS4 i PS5, musisz kupić Edycję Cyfrową Deluxe, Edycję Kolekcjonerską lub Edycję Regalla. Włączenie gry na dwóch generacjach nie dotyczy Edycji Standardowej i Specjalnej.

Czy mogę zaktualizować moją Edycję Standardową do edycji Digital Deluxe gry Horizon Forbidden West?
W tej chwili nie ma planów dotyczących oferty aktualizacji z Edycji Standardowej do Edycji Digital Deluxe”.

Warto przypomnieć, że w przykładowo Ghost of Tsushima: Director's Cut pojawiła się opcja płatnej aktualizacji, która choć była mocno krytykowana przez fanów, to jednak... Była to jakaś opcja. Teraz gracze muszą od samego początku wybrać droższe wydanie.

Jest to zdecydowanie najgorsza możliwa propozycja, ponieważ klienci nie mogą liczyć na bezpłatną aktualizację, nie mogą poprawić gry do lepszego wydania za pieniądze, a po prostu od początku są zmuszeni do kupienia produkcji za 349 zł (wersja fizyczna) lub 389 zł (wersja cyfrowa).

Gracze krytykują takie podejście japońskiej korporacji i wspominają jeszcze o ważnym elemencie – przejście z PS4 na PS5 pojawiło się w najdroższych wydaniach (899 zł lub 1199 zł), ale w tym wypadku otrzymamy jedynie cyfrowe wydanie gry.

Źródło: https://www.ign.com/articles/horizon-forbidden-west-ps4-ps5-upgrade

Tagi: Guerrilla Games Horizon Forbidden West Sony Interactive Entertainment