Iza Łęcka Iza Łęcka 03.09.2021 11:24
Koło czasu - Amazon
886V

Koło czasu na efektownym zwiastunie. Nowa produkcja Amazona ma wypełnić miejsce Gry o tron

Amazon Prime Video jest platformą, na której systematycznie pojawiają się interesujące propozycje. Jedną z nich może okazać się „Koło czasu” - nowy serial fantasy, jaki został zaprezentowany na klimatycznym trailerze.

Amazon mocno inwestuje w produkcje przenoszące widzów do wydarzeń osadzonych w świecie fantasy. Jednym z najbardziej wyczekiwanych seriali przyszłego roku jest bez wątpienia „Władca Pierścieni”, tymczasem już wkrótce biblioteka serwisu zostanie wzbogacona o historię bazującą na popularnym cyklu powieści.

„Koło czasu” jest serialem, który powstał na podstawie książek Jamesa Olivera Rigneya Jr. (pseudonim Robert Jordan) o tym samym tytule. Seria liczy sobie 18 tomów, wśród których znajdziemy prequel oraz dwie pozycje towarzyszące. W trakcie pisania ostatniej książki autor zmarł, jednak swojemu następcy przekazał na tyle rozbudowane notatki, że dzieło mogło zostać dokończone – ostatecznie projektem zajął się Brandon Sanderson, a zamiast jednej historii kończącej zmagania bohaterów, stworzono 3 części. „Koło czasu” przeniesie widzów do fantastycznego świata, w którym mieszają się inspiracje różnymi mitologiami i wierzeniami z rozmaitych części świata, a Mocą mogą władać jedynie kobiety. Członkini tajemnego stowarzyszenia Aes Sedai, Moiraine zabiera w podróż młodych mieszkańców małego miasteczka. Czarodziejka wierzy, że ktoś z nich może okazać się ponownym wcieleniem Smoka – potężnej istoty, która może przyczynić się do zagłady lub ratunku świata.

Nowy serial zadebiutuje na Amazon Prime Video już 19 listopada, natomiast zwiastun pozwala spojrzeć na ujęcia przedstawiające tajemnicze uniwersum. W produkcji wystąpią Rosamund Pike, Josha Stradowski, Marcus Rutherford, Zoë Robins, Sophie Okonedo czy Barney Harris,ca showrunnerem projektu jest Rafe Judkins.

Zapraszamy do zapoznania się z naszymi recenzjami - „Sportowe opowieści: Zbrodnia i kary”, „Mistrz” oraz „Zabójczy koktajl”.

Źródło: YouTube.com

Tagi: amazon Amazon Prime Koło czasu trailer zwiastun