Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 31.08.2021 11:47
Cursed to Golf wygląda świetnie na pierwszym zwiastunie. Zwariowany golf w stylu platformówki 2D
440V

Cursed to Golf wygląda świetnie na pierwszym zwiastunie. Zwariowany golf w stylu platformówki 2D

Śmiało można powiedzieć, że takiej gry golfowej jeszcze nie było. Cursed to Golf to tytuł, który wygląda jak klasyczna platformówka 2D, przywołując skojarzenia z Soccer Kidem z epoki 16-bitowych platform.

Tak jak w Soccer Kid motywem przewodnim jest w Cursed to Golf sport. Tym razem nie chodzi oczywiście o piłkę nożną, ale o wywijanie kijami golfowymi. Chociaż tytuł wygląda jak klasyczna platformówka 2D, to nie sterujemy tu bezpośrednio głównym bohaterem, jak w produkcjach z tego gatunku. Rozgrywka odbywa się tutaj w 18 rozległych poziomach, które "eksplorujemy" przez odpowiednie uderzanie w piłeczkę, tak by w jak najmniejszej liczbie ruchów umieścić ją w dołku. 

Podczas przygody w grze Chuhai Labs pojawi się oczywiście wiele zwariowanych motywów, chociażby piłeczki, które zachowują się jak samonaprowadzające rakiety i rozmaite power-upy oraz ładunki wybuchowe umieszczone na planszach.

Zapowiada się to bardzo dobrze, szczególnie, że pixel-artowa oprawa jest przyjemna. Niestety ekipa Chuhai Labs nie jest jeszcze gotowa do ujawnienia dokładnej daty premiery Cursed to Golf. Produkcja dorobiła się już zakładki na Steam i ma trafić do sprzedaży "niedługo". Cursed to Golf pojawi się też na Nintendo Switch.

Inna pozycja, która już za kilka dni zaoferuje alternatywną, zwariowaną wersję golfa, to Golf Club Wasteland.

Źródło: https://store.steampowered.com/app/1726120/Cursed_to_Golf/

Tagi: golf humor soccer kid