STALKER 2 powstaje na Unreal Engine 5. Twórcy potwierdzają ważną wiadomość

Gry
1460V
STALKER 2 powstaje na Unreal Engine 5. Twórcy potwierdzają ważną wiadomość
Wojciech Gruszczyk | 11.08.2021, 18:15

Od pewnego czasu pojawiały się plotki dotyczące wykorzystania przez GSC Game World najnowszej technologii Epic Games do stworzenia S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chernobyl, a teraz możemy potwierdzić tę informację. Deweloperzy oficjalnie pracują na Unreal Engine 5.

dołącza do takich gier jak Senua’s Saga: Hellblade 2, Dragon Quest 12: The Flames of Fate, Gears 6 oraz The Outer Worlds 2, które powstają na najnowszej technologii Epic Games. Jest to bardzo ważna i zarazem ciekawa wiadomość, ponieważ wiele na to wskazuje, że będzie to pierwsza duża pozycja, która zadebiutuje w przyszłym roku i skorzysta z możliwości Unreal Engine 5.

Studio odpowiedziało na wiadomość Epic Games, które przedstawiło ponad 80 produkcji napędzanych przez Unreal Engine – na liście znajduje się sporo ciekawych gier, ale duża część projektów powstaje jeszcze na UE4. 

Gra GSC Game World już na ostatnim materiale wyglądała świetnie, a możemy przypuszczać, że najlepsze dopiero przed nami – w końcu prace nad przygodą wciąż trwają, a autorzy na pewno wykorzystają ostatnie miesiące na dopracowanie projektu i zadbają o kilka wyjątkowych widoków.

Warto dodać, że S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chernobyl trafi do Polski z lokalizacją i gracze będą mogli kupić pudełkowe wydanie gry.

Źródło: https://gamingbolt.com/s-t-a-l-k-e-r-2-heart-of-chernobyl-runs-on-unreal-engine-5

Komentarze (40)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper