Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 05.08.2021 15:17
Star Wars Jedi: Upadły zakon
934V

EA inwestuje w Star Wars Jedi: Upadły zakon. Wydawca jest zadowolony z wyników nowej „marki”

Star Wars Jedi: Upadły zakon zostało dobrze przyjęte przez graczy oraz dziennikarzy, więc możemy mieć pewność, że Electronic Arts w przyszłości zapowie kolejną grę z tej „serii”.

Star Wars Jedi: Upadły zakon zadebiutował w listopadzie 2019 roku, ale w ostatnim czasie deweloperzy zadbali o nowe wydanie – tytuł trafił na PlayStation 5 i Xboksy Series X|S. Respawn Entertainment i Electronic Arts dbają o zainteresowanie produkcją, ponieważ najwidoczniej wydawca oraz deweloperzy mocno liczą na kolejne sukcesy tego IP.

Na spotkaniu z inwestorami Electronic Arts poruszono temat Mass Effecta oraz Battlefielda, ale przedstawiciele korporacji nie zapomnieli o uniwersum Star Wars. Gra stworzona przez Respawn Entertainment nie jest uważana za zwykłą produkcję – jest to w zasadzie cała marka, która zostanie w przyszłości rozbudowana o nowe przygody.

„Star Wars Jedi: Upadły zakon trafiając na Xbox Series X i PlayStation 5 było również momentem dla nowych i powracających graczy, aby wskoczyć do tej niesamowitej gry. Kontynuujemy inwestowanie w [tę markę], jak również w więcej naszych niesamowitych IP”.

Już wcześniej Star Wars Jedi: Upadły zakon zostało określone przez EA jako „marka”, ale jak widać firma nie zmieniła od tego czasu planów i nadal myśli o produkcji jako o znacznie większym projekcie.

Są to naprawdę dobre informacje dla fanów Star Wars Jedi: Upadły zakon, ponieważ możemy mieć pewność, że Respawn Entertainment pracuje już nad nową przygodę w uniwersum Star Wars.

Źródło: https://www.purexbox.com/news/2021/08/ea_says_its_committed_to_investing_in_the_star_wars_jedi_fallen_order_franchise

Tagi: Electronic Arts Respawn Entertainment Star Wars Jedi: Upadły zakon