Iza Łęcka Iza Łęcka 05.08.2021 08:15
Mass Effect 4 i Mass Effect Legendary Edition
1682V

Sprzedaż Mass Effect Legendary Edition przekroczyła oczekiwania. EA planuje rozwijać IP

Nie możemy liczyć na szybką premierę Mass Effect 4, lecz Electronic Arts na pewno nie zrezygnuje z kosmicznego IP. Wydawca potwierdził znakomitą wiadomość dotyczącą Mass Effect Legendary Edition – gracze niezwykle chętnie powrócili do trzech kultowych przygód komandora Sheparda.

W zeszłym roku BioWare opublikowało pierwszy materiał z nowej odsłony serii Mass Effect, który rozbudził oczekiwania wobec najnowszej produkcji kanadyjskiego studia, jednak debiut to melodia przyszłości. Twórcy rozwijają również Dragon Age 4 – RPG trafi na rynek dopiero za kilka lat.

W trakcie spotkania z inwestorami Andrew Wilson, szef Electronic Arts, potwierdził jednak obiecujące informacje dla fanów uniwersum Mass Effect – sprzedaż Mass Effect Legendary Edition znacząco przekroczyła oczekiwania EA:

„Premiera Mass Effect Legendary Edition, remaster trzech pierwszych gier z serii Mass Effect, na nowo rozpaliła pasję fanów na całym świecie, napędzając wyniki sprzedaży znacznie powyżej naszych oczekiwań”.

Tak zadowalające rezultaty spotkały się z deklaracją "Elektroników", którzy zapowiedzieli, że nadal zamierzają inwestować w tę franczyzę. Warto jednak przypomnieć, że już w momencie listopadowej prezentacji BioWare było na wczesnym etapie prac, zatem potrzeba jeszcze sporo czasu do ujrzenia finalnej wersji Mass Effect 4.

„Jesteśmy na wczesnym etapie projektu i nie możemy jeszcze powiedzieć nic więcej, ale nie możemy się doczekać, aby podzielić się naszą wizją tego, gdzie będziemy podążać dalej”.

Możemy podejrzewać, że pierwszeństwo w wydaniu ma nowy Dragon Age, natomiast dopiero po 2-3 latach od wskazanej premiery zagramy w kolejną odsłonę Mass Effecta.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/mass-effect-legendary-edition-sales-were-well-above-eas-expectations/

Tagi: BioWare Electronic Arts Mass Effect Mass Effect 4 Mass Effect Legendary Edition