Iza Łęcka Iza Łęcka 04.08.2021 09:39
FIFA 22 - kobieta w wirtualnych klubach
3026V

FIFA 22 z dużą zmianą. Kobiety pojawią się w kolejnym trybie – piłkarki zmierzą się z piłkarzami na murawie

EA Sports kontynuuje wprowadzanie kobiet do serii FIFA – w tegorocznej odsłonie pierwszy raz w historii otrzymamy szansę rozegrania spotkań, w których piłkarki staną na murawie ramię w ramię z piłkarzami. Wszystko za sprawą Wirtualnych Klubów z FIFA 22.

Seria FIFA już kilka lat temu zapewniła entuzjastom wirtualnej piłki możliwość rozgrywania spotkań zawodniczkami, lecz dotychczas kobiety rywalizowały wyłącznie w międzynarodowych zmaganiach. W FIFA 22 zagoszczą jednak kolejne zmiany. W Wirtualnych Klubach stworzymy piłkarkę, która będzie mierzyć się z innymi sportowcami w meczach 11 na 11.

Gracze będą mogli wykreować wirtualną zawodniczkę, która następnie weźmie udział w mieszanych spotkaniach – nic nie stoi na przeszkodzie, by w jednej drużynie obok mężczyzn grały również kobiety. Poniższy materiał przedstawia wprowadzone zmiany i przygotowuje odbiorców na odświeżenie rozgrywki.

To nie pierwsze ogłoszenie dotyczące przedstawicielek płci pięknej w nowych odsłonach znanych sportówek. Warto przypomnieć, że w zeszłym miesiącu EA ogłosiło angaż Alex Scott jako pierwszej komentatorki w serii FIFA, natomiast twórcy Football Managera zapowiedzieli wielkie wprowadzenie kobiecych zespołów do gry.

Źródło: https://www.eurogamer.net/articles/2021-08-03-fifa-22-pro-clubs-mode-lets-you-play-as-a-woman-footballer-for-the-first-time

Tagi: EA Sports Electronic Arts FIFA FIFA 22