Iza Łęcka Iza Łęcka 22.07.2021 10:35
FIFA 22 Alex Scott
777V

FIFA 22 z pierwszą komentatorką w historii serii. EA Sports współpracuje z Alex Scott

EA Sports zapowiedziało zmianę w komentarzu FIFA 22. W angielskiej wersji językowej usłyszymy Alex Scott, czyli byłą piłkarkę reprezentacji Anglii. Deweloperzy potwierdzili wiadomość.

W połowie lipca wspominaliśmy o możliwej zmianie w polskiej obsadzie komentatorów FIFA 22, tymczasem na dobry początek otrzymaliśmy potwierdzenie odświeżenia angielskiej ekipy ekspertów. Jak ogłosiło EA Sports, w grze usłyszymy Alex Scott, byłą piłkarkę reprezentacji Anglii. Prezenterka nie ukrywa, że jest to dla niej wielkie wyróżnienie:

„To wielki moment dla FIFA, piłki nożnej oraz kobiet i dziewcząt na całym świecie. Reprezentacja jest kluczowa, a włączenie anglojęzycznej komentatorki do FIFA jest ogromną zmianą. Wpływ, jaki będzie miało to wydarzenie, jest po prostu stratosferyczny. To wielka chwila dla mnie prywatnie, jak i zawodowo. To zaszczyt być częścią instytucji, jaką jest FIFA i jaką tworzymy razem z moimi wspaniałymi kolegami prezenterami. Jestem pierwszą anglojęzyczną kobietą, która wystąpi w FIFA, ale z pewnością nie będę ostatnią. Wiem, że to dopiero początek silniejszej reprezentacji kobiet w piłce nożnej ze strony EA SPORTS i całej społeczności piłkarskiej”.

Scott jeszcze kilka lat temu występowała w grach EA Sports jako zawodniczka (FIFA 16 i FIFA 17), a w trakcie swojej sportowej kariery 140 razy znalazła się w składzie reprezentacji Anglii i walczyła na Igrzyskach Olimpijskich w 2012 roku. Po przejściu na emeryturę piłkarka stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych brytyjskich ekspertek piłkarskich.

Współpracę z nową komentatorką skomentował David Jackson, VP Brand EA Sports FIFA:

„Alex jest inspirującym głosem w świecie piłki nożnej. Udało jej się wykorzystać swój talent piłkarski w studiu nagraniowym. Autentyczność i immersja są podstawą tego, co czyni FIFA wyjątkową, więc jesteśmy zachwyceni, że możemy uwzględnić w FIFA 22 wiedzę i doświadczenie Alex, która stała się częścią naszego anglojęzycznego zespołu komentatorskiego”.

Przypomnijmy, że gracze w Polsce również mogą w nowej odsłonie wirtualnej piłki sprawdzić umiejętności Scott, wybierając angielski komentarz. Sprawdźcie nasze pierwsze wrażenia z FIFA 22.

Źródło: Informacja prasowa: Monday – agencja komunikacji

Tagi: EA Sports Electronic Arts FIFA 22