Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 23.07.2021 14:29
Football Manager
535V

W serii Football Manager pojawią się kobiece drużyny. Twórcy rozpoczynają „wieloletni projekt”

Sports Interactive zapowiedziało wielki projekt, którego celem jest wprowadzenie do serii Football Manager kobiecych drużyn. Twórcy obiecują pełną integrację rozgrywek w przyszłych odsłonach FM-a.

Twórcy serii Football Manager zamierzają znacząco rozbudować produkcję. SEGA i Sports Interactive ogłosiły „wieloletni projekt”, który sprawi, że w tytule pojawią się kobiece drużyny – autorzy nie zamierzają zapewnić samodzielnej produkcji lub oddzielnego trybu, a wszystko zostanie zintegrowane z główna odsłoną.

Gracze otrzymają możliwość płynnego przechodzenia pomiędzy drużynami, więc bez problemu zainteresowani będą mogli prowadzić przykładowo męską dywizję Realu Madryt, by w kolejnym sezonie zająć się kobiecą drużyny Bayernu Monachium.

Football Manager Kobiety 1

Sports Interactive potwierdziło również, że zamierza wprowadzić nowe ligi z odpowiednią dbałością o szczegóły, a kobiece drużyny będą traktowane z taką samą uwagą, jak wszystkie pozostałe składy.

„Chciałbym, aby jedna rzecz była całkowicie jasna - nie mamy ŻADNEGO interesu w tworzeniu samodzielnej wersji Football Managera z piłką nożną dla kobiet. To, co robimy, to dodanie kobiecej piłki nożnej do Football Managera. Jeden sport, jedna gra. [...] Piłka nożna kobiet będzie częścią żywego, oddychającego świata, który stanowi każdy z Twoich save'ów w FM; ten świat będzie po prostu o wiele większy i bardziej zróżnicowany” – powiedział Miles Jacobson, szef studia

Aktualnie jednak nie otrzymaliśmy konkretnej daty wprowadzenia nowych lig do Football Managera – autorzy obiecują wielką integrację „tak szybko, jak to realnie możliwe”.

Warto przypomnieć, że w FIFA 22 pierwszy raz w historii serii pojawi się komentatorka.

Football Manager Kobiety 2

Tagi: Football Manager 2021 Sega Sports Interactive