Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 01.08.2021 10:30
Marvel's Avengers liczba graczy
1510V

Marvel's Avengers z ogromnym wzrostem zainteresowania podczas darmowego weekendu. Gracze wracają do projektu

Wygląda na to, że udostępnienie ubiegłorocznej gry o ekipie Avengers od Square Enix za darmo było świetnym wyborem - tysiące graczy wbiło na serwery.

Marvel's Avengers dość mocno podzieliło graczy oraz recenzentów, ale chyba wszyscy zgodnie mogą stwierdzić, że gra nie wyszła tak dobrze, jak oczekiwano jeszcze przed premierą. Niemniej, nawet pomimo wielu przeciwności, Crystal Dynamics cały czas udowadnia, że kapitanowie nie mogą opuszczać tonącego statku. Cały czas dostajemy przecież kolejne aktualizacje i dodatki.

Obecnie, z okazji zbliżającej się premiery DLC Black Panther – War for Wakanda, grę udostępniono na okres weekendu za darmo. I okazuje się, że była to jedna z najlepszych decyzji, jakie podjęto w ostatnich miesiącach! Przez ostatnią dobę w szczytowym momencie na serwerach było jednocześnie ponad 10 tysięcy osób i jest to wynik niższy wyłącznie od września 2020, gdy gra debiutowała.

Od października do lipca prawdziwym świętem było, gdy jednocześnie w Marvel's Avengers znajdowało się ponad 2 tysiące osób. Teraz wynik ten okazał się pięciokrotnie wyższy, co może pokazać twórcom, że wciąż jest publika zainteresowana rzeczoną pozycją. Być może zachęci to Square Enix to przejścia na tryb F2P z opcjonalnymi mikropłatnościami? Czas pokaże!

Marvel's Avengers gracze

Źródło: https://www.gamesradar.com/uk/marvels-avengers-sees-a-huge-spike-in-players-on-pc-thanks-to-its-free-to-play-weekend/

Tagi: Crystal Dynamics Marvel's Avengers Square Enix