Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 15.07.2021 16:51
Czarna Pantera przemówi głosem Kratosa w Marvel's Avengers War for Wakanda
1038V

Czarna Pantera przemówi głosem Kratosa w Marvel's Avengers War for Wakanda

Zbliża się premiera wielkiego rozszerzenia do Marvel's Avengers, w którym gracze będą mogli wcielić się w Czarną Panterę. Twórcy uchylili rąbka tajemnicy i potwierdzili, że swojego głosu głównemu bohaterowi użyczył Christopher Judge, który w 2018 roku często wymawiał słowo „boy”.

Twórcy Marvel's Avengers starają się przywrócić grę na właściwe tory i sytuację ma poprawić rozszerzenie zatytułowane „War for Wakanda”. To właśnie ten dodatek wprowadzi do gry Czarną Panterę i pozwoli graczom poznać jego historię.

Dużym wyzwaniem dla deweloperów było na pewno dobranie odpowiedniego aktora, który przemówi głosem T'Challi – jak wiadomo Chadwick Boseman nie żyje, a dodatkowo Crystal Dynamics przynajmniej aktualnie zatrudniało innych aktorów do swojej pozycji. Nie inaczej będzie w przypadku Czarnej Pantery, ale tutaj deweloperzy ze względu na sytuację z aktorem, stanęli przed trudnym zadaniem.

Studio postawiło na Christophera Judge'a, czyli „nowego Kratosa”, który w 2018 roku urzekł graczy wymawiając wielokrotnie „boy”.

Christopher Judge nie ukrywa jednak, że na początku odrzucił rolę T'Challi, ponieważ bał się porównań:

„Mówiąc całkiem szczerze, bałem się porównania do tego, co tak wspaniale zrobił Chadwick. Jedynym sposobem, w jaki mogłem się z tym zmierzyć, było nie próbować nawet dopasowywać głosu, pozwolić, by mój występ był samodzielny. Włożyłem w to wszystko i mam nadzieję, że ludziom się spodoba”.

Evan Narcisse, scenarzysta stojący za „Rise of the Black Panther” z Marvel Comics, został zaangażowany w opracowanie DLC i podkreślił, że gra zapewni fanom wiele niespodzianek. Crystal Dynamics umiejscowiło wydarzenia w momencie, gdy Czarna Pantera jest już doświadczonym królem, co pozwoli nam spojrzeć na tę postać z innej strony.

Sytuacja jest jednak bardzo ciekawa, ponieważ okazuje się, że War for Wakanda zaoferuje gigantyczną kampanię:

„War for Wakanda dodaje nową kampanię dla pojedynczego gracza, która potrwa ponad 25 godzin. Pojawią się nowi przeciwnicy (w tym dwaj główni złoczyńcy), coś, co McLeod nazywa "solidną obsadą Wakandańczyków" (jak Dora Milaje i czarodziej Zawavari), lokacje (jak laboratorium Shuri i Wakandański Pokój Wojenny), a także nowe misje dla Strefy Zrzutu i Sektora Zagrożenia”.

[Aktualizacja #1]

W sprawie wiadomości redakcji EW wypowiedział się Keano Raubun (scenarzysta gry), który potwierdził, że 25-godzinna kampania to błąd. Tyle ma trwać całą gra (podstawka + dodatek).

Tak prezentuje się Christopher Judge w grze:

Christopher Judge

Źródło: https://ew.com/gaming/christopher-judge-black-panther-marvels-avengers

Tagi: Crystal Dynamics Marvel's Avengers Square Enix