Iza Łęcka Iza Łęcka 30.07.2021 11:22
Horizon Forbidden West
1226V

Horizon Forbidden West może zostać opóźnione? Sony miałoby zorganizować pokaz dopiero we wrześniu

Sony ominęło szerokim łukiem tegoroczne E3 i nie przedstawiło dużych gier zmierzających na PlayStation 5 i PlayStation 4, tymczasem według najnowszych plotek stosowne wydarzenie może odbyć się dopiero we wrześniu. Na pokazie moglibyśmy usłyszeć o przesunięciu premiery Horizon Forbidden West.

Horizon Forbidden West jest jedną z największych gier japońskiego giganta branży, która ma trafić na rynek w 2021 roku. Przedstawiciele Guerrilla Games jednak wciąż wstrzymują się przed wskazaniem konkretnej daty debiutu nowej przygody Aloy zmierzającej na PlayStation 5 i PlayStation 4.

Kiedy w zeszłym miesiącu szef PlayStation Studios opóźniał premierę God of War Ragnarok, jednocześnie wspomniał, że Horizon Forbidden West jest „na dobrej drodze”, by zadebiutować pod koniec roku, lecz obecnie ta kwestia pozostaje pod znakiem zapytania.

Do sprawy odniósł się Jeff Grubb, który już wielokrotnie udowodnił, że posiada wiele zakulisowych informacji od wielu pracowników działających w branży gier. Dziennikarz VentureBeat słyszał już o możliwym przełożeniu premiery Horizon Forbidden West.

Grubb wspomniał o zmianie planów w trakcie programu Giant Bomb. Gdy sprawa nabrała rozgłosu, dodatkowo wyjaśnił na Reddicie, podkreślając, że debiut produkcji nie został jeszcze przesądzony: „Zasadniczo powiedziałem to. Próbowałem wyjaśnić, że to słyszałem, a nie, że jest to pewna rzecz”. Wydaje się jak najbardziej prawdopodobne, że Guerrilla Games wciąż stara się, by dostarczyć tytuł na rynek, ale Sony Interactive Entertainment bierze pod uwagę rozmaite scenariusze. Dopóki brakuje oficjalnego ogłoszenia tę wiadomość powinniśmy przyjąć z pewnym dystansem.

Co więcej, redaktor stwierdził, że oczekiwane State of Play odbędzie się we wrześniu. Dopiero w tym czasie możemy usłyszeć o nowych grach AAA przeznaczonych na konsole Japończyków.

Źródło: https://gamingbolt.com/horizon-forbidden-west-could-be-delayed-to-2022-rumor

Tagi: Guerrilla Games Horizon Forbidden West Sony Interactive Entertainment