Sony potwierdza: Nixxes zostało przejęte, by przenosić „IP na PC”

News
2173V
Sony potwierdza: Nixxes zostało przejęte, by przenosić „IP na PC”
Wojciech Gruszczyk | 28.07.2021, 16:30

Sony potwierdziło ciekawą wiadomość. Ostatni nabytek PlayStation Studios oficjalnie zajmuje się przenoszeniem gier japońskiej korporacji na PC. Nie możemy raczej liczyć na szybkie premiery, ale katalog będzie stale rozbudowywany.

Sony ma powody do zadowolenia, ponieważ PlayStation 5 oraz gry przygotowane przez wewnętrzne studia PlayStation odnoszą sukcesy i cieszą się dużym zainteresowaniem. Możemy mieć jednak pewność, że Japończycy zamierzają w przyszłości oferować swoje gry na PC. Wiadomość potwierdził Jim Ryan.

Szef PlayStation rozmawiał z dziennikarzem Famitsu i podczas rozmowy potwierdził ważny szczegół – Nixxes zajmuje się przenoszeniem gier PlayStation na PC:

„Jesteśmy również zadowoleni z naszych wysiłków, aby dostarczyć nasze IP na komputery PC, chociaż jest to wciąż w powijakach, ale cieszymy się na współpracę z Nixxes, które nam w tym pomoże”.

Jak wiadomo systematycznie pojawiają się plotki o kolejnych grach z PlayStation 4, które mają w przyszłości trafić na PC, a teraz w pewien sposób mamy tego potwierdzenie. Pozostaje tylko czekać na konkretne ogłoszenia.

Jak wcześniej wspominaliśmy, Nixxes ma ogromne doświadczenie w przygotowaniu portów gier z konsol na PC, więc możemy mieć nadzieję, że deweloperzy nie zawiodą i zapewnią zainteresowanym gry w oczekiwanej jakości.

Źródło: https://www.famitsu.com/news/202107/28228409.html

Komentarze (159)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych