Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 28.07.2021 15:11
PS5 wynik sprzedaży
1478V

PS5 oficjalnie „najszybciej sprzedającą się konsolą PlayStation”. Sony potwierdza wynik sprzedaży

Sony właśnie potwierdziło gigantyczny wynik sprzedaży PlayStation 5. Najnowsza konsola japońskiej korporacji sprzedaje się lepiej od PlayStation 4 – choć okoliczności i wydarzenia na świecie są trudne dla producenta. Poznajcie szczegóły.

Sony właśnie potwierdziło ostatnie przecieki – PlayStation 5 przekroczyło 10 mln sprzedanych egzemplarzy. Ten rezultat potwierdza bardzo silną sytuację konsoli, ponieważ wynik udało się osiągnąć najszybciej w historii urządzeń marki PlayStation. PS5 przebiło kamień milowy o około 3 tygodnie szybciej od PS4.

Jim Ryan rozmawiając z redakcją Gamesindustry potwierdził również, że gracze PlayStation znacznie chętniej spędzają wolny czas na rozgrywce:

„Zaangażowanie na platformie jest najwyższe, jakie kiedykolwiek widzieliśmy, niezależnie od tego, jak na to spojrzeć. Bez względu na to, czy chodzi o liczbę osób mierzoną wskaźnikiem takim jak MAU [aktywni użytkownicy miesięcznie], czy też o czas, jaki ci ludzie spędzają grając w gry. Oba te wskaźniki pokazują bardzo znaczący, dwucyfrowy wzrost w porównaniu z okresem premiery PS4, który był poprzednim rekordem”.

Analitycy są pod wrażeniem wyniku PlayStation 5, ponieważ nie możemy zapomnieć o najważniejszym – Sony od zeszłego roku walczy o każdą wolną sztukę PS5. Urządzenia wciąż brakuje w sklepach, firma nie mogła postawić na wielką promocję, sklepy nie zapraszały graczy na wydarzenia towarzyszące premierze, a nadal konsola Japończyków nie jest łatwo dostępna na niektórych rynkach.

Źródło: https://www.gamesindustry.biz/articles/2021-07-28-ps5-is-the-fastest-selling-playstation-as-it-hits-10-million-sales-milestone

Tagi: PlayStation PlayStation 5 ps5 Sony