Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 27.07.2021 11:14
Activision Blizzard skandal - list otwarty pracowników
1763V

Activision Blizzard krytykowane przez ponad 1000 pracowników. Przeczytajcie list otwarty

Nie milkną echa skandalu w Activision Blizzard. Już nie tylko jeden deweloper World of Warcraft postanowił zareagować na zaskakujące oświadczenie oraz podejście korporacji do ostatnich wydarzeń. Już ponad 1000 deweloperów krytykuje korporację.

W zeszłym tygodniu informowaliśmy o pozwie wystosowanym przez stan Kalifornia, który przez wiele miesięcy prowadził śledztwo w sprawie Activision Blizzard. Zdaniem przedstawionych informacji – w firmie miało dojść do wielu nadużyć oraz molestowań seksualnych.

Dwóch szefów Activision Blizzard wysłało oświadczenia dotyczące sytuacji do samych pracowników, ale trudno w tym miejscu mówić o normalnym podejściu – Frances Townsend zareagowała bardzo agresywnie i nawet oskarżyła o przedstawienie „zniekształconego i nieprawdziwego obrazu” firmy.

Sytuacja zirytowała część deweloperów, prace nad World of Warcraft stanęły, a teraz możemy potwierdzić, że ponad 1000 obecnych i byłych pracowników Activision Blizzard podpisało się pod listem otwartym, w którym zainteresowani określają reakcje korporacji na pozew jako „odrażającą i obraźliwą”.

Zdaniem pracowników – korporacja stworzyła „atmosferę firmy, która nie wierzy ofiarom” i „poddaje w wątpliwość zdolność [organizacji] do pociągnięcia sprawców do odpowiedzialności za ich czyny i stworzenia bezpiecznego środowiska, w którym ofiary będą mogły zgłaszać się w przyszłości”.

Redakcja VGC zamieściła cały list otwarty, możecie go przeczytać poniżej:

Do przywódców Activision Blizzard,

My, niżej podpisani, zgadzamy się, że oświadczenia Activision Blizzard, Inc. i ich radcy prawnego dotyczące pozwu DFEH, jak również późniejsze wewnętrzne oświadczenie Frances Townsend, są odrażające i obraźliwe dla wszystkiego, co naszym zdaniem powinna reprezentować nasza firma. Mówiąc jasno i jednoznacznie, nasze wartości jako pracowników nie są dokładnie odzwierciedlone w słowach i działaniach naszego kierownictwa.

Uważamy, że te stwierdzenia zaszkodziły naszemu nieustannemu dążeniu do równości wewnątrz i na zewnątrz naszej branży. Kategoryzowanie zgłoszonych roszczeń jako „zniekształconych, a w wielu przypadkach fałszywych” tworzy atmosferę firmy, która nie wierzy ofiarom. Podaje również w wątpliwość zdolność naszej organizacji do pociągania sprawców do odpowiedzialności za ich czyny i tworzenia bezpiecznego środowiska, w którym ofiary będą mogły zgłaszać się w przyszłości. Te wypowiedzi jasno pokazują, że nasi przywódcy nie stawiają naszych wartości na pierwszym miejscu. Konieczne są natychmiastowe działania naprawcze na najwyższym szczeblu naszej organizacji.

Kierownictwo naszej firmy twierdziło, że zostaną podjęte działania, aby nas chronić, ale w obliczu działań prawnych - i niepokojących oficjalnych odpowiedzi, które po nich nastąpiły - nie ufamy już, że nasi liderzy będą przedkładać bezpieczeństwo pracowników nad swoje własne interesy. Twierdzenie, że jest to „naprawdę bezpodstawny i nieodpowiedzialny pozew”, podczas gdy tak wielu obecnych i byłych pracowników mówi o swoich własnych doświadczeniach związanych z molestowaniem i nadużyciami, jest po prostu nie do przyjęcia.

Wzywamy do wydania oficjalnych oświadczeń, które uznają powagę tych zarzutów i wykażą współczucie dla ofiar molestowania i napaści. Wzywamy Frances Townsend, aby dotrzymała słowa i ustąpiła ze stanowiska sponsora wykonawczego ABK Employee Women's Network w związku ze szkodliwym charakterem jej oświadczenia. Wzywamy zespół kierowniczy do współpracy z nami nad nowymi i znaczącymi działaniami, które zapewnią pracownikom - jak również naszej społeczności - bezpieczne miejsce, w którym będą mogli się wypowiadać i zgłaszać.

Jesteśmy ze wszystkimi naszymi przyjaciółmi, kolegami z zespołu i współpracownikami, a także członkami naszej oddanej społeczności, którzy doświadczyli złego traktowania lub molestowania jakiegokolwiek rodzaju. Nie damy się uciszyć, nie będziemy stać z boku i nie poddamy się, dopóki firma, którą kochamy, nie stanie się miejscem pracy, z którego wszyscy będziemy mogli być dumni. My będziemy tą zmianą.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/over-1000-activision-blizzard-employees-sign-a-letter-criticising-its-lawsuit-response/

Tagi: Activision Activision Blizzard blizzard