Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 23.07.2021 20:51
Szefowie Activision Blizzard odpowiedzieli na zarzuty. J. Allen Brack chce pomóc, a Frances Townsend oskarża
1240V

Szefowie Activision Blizzard odpowiedzieli na zarzuty. J. Allen Brack chce pomóc, a Frances Townsend oskarża

Pracownicy Activision Blizzard otrzymali dzisiaj dwie całkowicie skrajne wiadomości e-mail, które pokazują, że nawet szefowie mają problem z odpowiednim podejściem do zarzutów w sprawie molestowania seksualnego. J. Allen Brack i Frances Townsend przedstawili dwa sprzeczne stanowiska.

Pracownicy Activision Blizzard otrzymali dzisiaj dwie wiadomości od swoich szefów i sytuacja jest zaskakująca, ponieważ J. Allen Brack i Frances Townsend odegrali „dobrego policjanta i złego glinę”.

Branża bardzo negatywnie podchodzi do całej sytuacji, pierwsze redakcje potwierdzają, że nie zamierzają pisać o grach Activision Blizzard do czasu rozwiązania problemów i wprowadzenia wyraźnych zmian, ale można odnieść wrażenie, że o całej sprawie będzie jeszcze głośno.

Kilka godzin temu J. Allen Brack (szef Blizzarda) wysłał do pracowników wiadomość, w której podkreślił, że opublikowane zarzuty są „niezwykle niepokojące” i „opisane zachowanie jest całkowicie nie do przyjęcia”.

„Czuję złość, smutek i mnóstwo innych emocji, ale czuję też wdzięczność za to, że mogę pracować u boku liderów i tysięcy pracowników, którzy przyłączają się do mnie w swoim zaangażowaniu do ciągłego doskonalenia” – J. Allen Brack

J. Allen Brack chce wyraźnych zmian i potwierdza, że w Blizzardzie nie ma miejsca na nękanie czy też dyskryminację. Przedstawiciel korporacji zaznaczył również bardzo wyraźnie, że ważna jest dla niego różnorodność pracowników pod względem pochodzenia, poglądów oraz doświadczeń.

Zupełnie inne podejście przyjęła Frances Townsend, która od marca zajmuje stanowisko wiceprezes (ds. korporacyjnych) w Activision Blizzard. Ona także wysłała wiadomość do pracowników, w której zaznaczyła, że pozew „przedstawił zniekształcony i nieprawdziwy obraz” firmy. Jej zdaniem są to „stare i wyrwane z kontekstu historie”.

Jak zaznaczają gracze – Frances Townsend w pewien sposób sama sobie przeczy, bo zaznacza, że informacje są nieprawdziwe, ale w kolejnym zdaniu tłumaczy, że niektóre historie są „sprzed ponad dekady”, czyli faktycznie się wydarzyły.

Tekst zdaniem wiceprezes zawiera „zniekształcone, a w wielu przypadkach fałszywe, opisy przeszłości Blizzarda”, a nawet pokusiła się o stwierdzenie, że pozew jest „bezpodstawny i nieodpowiedzialny”.

Warto przypomnieć, że gracze World of Warcraft rozpoczęli protest przeciwko Blizzardowi.

Źródło: https://www.windowscentral.com/activision-blizzard-execs-send-two-very-different-emails-response-lawsuit

Tagi: Activision Activision Blizzard Frances Townsend J. Allen Brack