Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 26.07.2021 16:46
World of Warcraft
2046V

World of Warcraft z wielkimi problemami. Wszystkie prace nad grą zostały wstrzymane

Ostatnie wydarzenia związane z Activision Blizzard mają bezpośrednie przełożenie na prace w zespole odpowiedzialnym za World of Warcraft. Jeden z deweloperów potwierdził, że rozwój MMORPG został niemal całkowicie wstrzymany.

Od zeszłego tygodnia branża żyje doniesieniami z Activision Blizzard. Pozew o molestowanie złożony przez stan Kalifornia zaskoczył wielu graczy i tak jak mogliśmy się spodziewać – jest to również duży problem dla samych deweloperów.

Jeff Hamilton, starszy projektant systemów w World of Warcraft, potwierdził, że rozwój nad nową zawartością do cenionego MMORPG został prawie całkowicie wstrzymany. Twórcy aktualnie nie rozwijają gry, a sam deweloper „nie wie, co ma robić”:

Twórca wypowiedział się również na temat ostatniego oświadczenia Activision (TUTAJ szczegóły), które jego zdaniem było „okropne” i „całkowicie nie do przyjęcia”. Jeff Hamilton podkreślił, że wszystkie zarzuty dotyczące molestowania seksualnego należy traktować poważnie, a sprawcy powinni zostać usunięci z firmy oraz należy przeciwko tym osobom przeprowadzić dochodzenie karne.

Trudno jednak powiedzieć, jak sprawa zostanie rozwiązana, jednak jedno jest pewne – Blizzard musi zacząć działać. W zeszłym tygodniu na serwerach WOW-a odbyły się pierwsze protesty.

Źródło: https://www.thegamer.com/production-world-of-warcraft-ceased-activision-blizzard-lawsuit/

Tagi: Blizzard Entertainment World of Warcraft WOW