Iza Łęcka Iza Łęcka 12.07.2021 09:41
FIFA 22 HyperMotion
2226V

FIFA 22 w szczegółach. EA potwierdza nowy tryb i inne konkrety

EA Sports przygotowuje się do wielkiej prezentacji FIFA 22, tymczasem już teraz możemy przedstawić następne informacje dotyczące produkcji. W tegorocznej grze Elektroników nie zabraknie nowego trybu oraz ulepszeń do wcześniej znanych wariantów rozgrywki. Poznajcie szczegóły.

Wczoraj EA Sports opublikowało pierwszy zwiastun FIFA 22 oraz zapowiedziało wykorzystanie technologii HyperMotion, jednak to dopiero przedsmak prezentacji tegorocznej odsłony serii – możemy już potwierdzić, że w tytule znajdzie się ponad 17 tysięcy zawodników, ponad 700 drużyn, 90 stadionów i więcej niż 30 lig. Deweloperzy ponownie umożliwią sprawdzenie swoich możliwości w wirtualnych rozgrywkach Ligi Mistrzów UEFA, Ligi Europy UEFA, ale także zupełnie nowej Lidze Konferencji UEFA. Powrócą również Premier League, Bundesliga, LaLiga Santander, CONMEBOL Libertadores i CONMEBOL Sudamericana.

W FIFA 22 znajdzie się wiele znanych trybów, lecz autorzy nie zapomnieli o przebudowaniu poszczególnych wariantów (m.in. VOLTY), dopracowaniu systemu bramkarzy czy też zaoferowaniu zupełnie nowego trybu:

„Fani mogą spodziewać się większej spójności i wyrazistych osobowości między słupkami dzięki kompletnej przebudowie systemu bramkarzy, zupełnie nowego trybu "Stwórz klub"; w trybie kariery, przebudowanej rozgrywki w VOLTA FOOTBALL oraz wprowadzenia FIFA Ultimate Team Heroes - zupełnie nowych przedmiotów, które przedstawiają historie i chwałę kultowych zawodników i ulubieńców fanów”.

Możemy również potwierdzić, że technologia HyperMotion pierwszy raz w historii umożliwi zintegrowanie motion capture 22 profesjonalnych piłkarzy – wykorzystując uczenie maszynowe oraz ponad ponad 8,7 miliona ujęć z meczów, powstają nowe animacje w czasie rzeczywistym. Nick Wlodyka, GM w EA SPORTS FIFA, zapowiedział innowację:

„FIFA 22 oferuje milionom fanów na całym świecie możliwość obcowania z ukochanym sportem w niespotykany dotąd sposób. Każdy gracz doświadcza gry FIFA na swój własny sposób, ale rozgrywka na boisku jest najważniejsza. Dlatego też jesteśmy podekscytowani, że możemy zaoferować innowacyjne rozwiązania w tej dziedzinie. HyperMotion jeszcze bardziej podnosi jakość rozgrywki na konsolach nowej generacji i Stadia, całkowicie zmieniając odczucia płynące z gry”.

Przypomnijmy, że zgodnie z ostatnimi plotkami w FIFA 22 nie usłyszymy już Dariusza Szpakowskiego, a EA Polska zdecydowało się na angaż nowych komentatorów.

Źródło: Informacja prasowa: Monday – agencja komunikacji

Tagi: EA Sports Electronic Arts FIFA 22 HyperMotion