Iza Łęcka Iza Łęcka 09.07.2021 07:35
Deathloop PS5
2045V

Deathloop z długą ekskluzywnością na PS5. Sony potwierdza informację

Najnowsza produkcja Arkane Studios została zaprezentowana na wczorajszym State of Play. Japończycy zagwarantowali sobie całkiem spory czas ekskluzywności na PlayStation 5. Sprawdźcie szczegóły.

Deathloop to pozycja rozwijana przez Arkane Studios, która pochyla się nad losami dwójki zabójców, Colta i Julliany Blake - specjaliści do zadań specjalnych utknęli w pętli czasu. Pragnąc uciec z Blackreef, mężczyzna będzie wykorzystywał szereg umiejętności, które mieliśmy okazję prześledzić na wcześniejszych materiałach. Już od pierwszej zapowiedzi produkcji wiemy o debiucie na PlayStation 5 i PC, mogliśmy się jednak spodziewać, że z czasem strzelanka zostanie udostępniona również na Xboksach - w końcu studio pracujące nad tytułem jest częścią Bethesdy.

Okazuje się, że Sony postarało się o długą ekskluzywność konsolową - jak mogliśmy przeczytać na końcu najświeższego fragmentu rozgrywki, Deathloop nie zadebiutuje na innej konsoli co najmniej do 14 września 2022 roku, czyli Japończycy zadbali przynajmniej o rok wyłączności. Mogliśmy się spodziewać, że producent PlayStation 5 zagwarantuje sobie sporo czasu, a 12 miesięcy jest optymalnym terminem - jak na razie nie poznaliśmy dalszych planów dotyczących pozycji Arkane Studios i jej dostępności dla graczy korzystających z Xboksów.

Ekskluzywność gier to zagadnienie, które od dłuższego czasu wzbudza sporo emocji wśród społeczności graczy i jest kwestią, jaka zostaje podejmowana w wielu branżowych dyskusjach. Przypomnijmy, że w ostatnich tygodniach do tematu odniósł się Pete Hines - przedstawiciel Bethesdy wyraził swoje zrozumienie wobec rozgoryczenia fanów gier, z czego później musiał się tłumaczyć.

Deathloop PS5 ekskluzywność

Źródło: YouTube.com

Tagi: Arkane Lyon Bethesda Softworks Deathloop