Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 25.06.2021 14:27
Borderlands 3
1018V

Borderlands 3 już z cross-playem. Gracze PS4 i PS5 odizolowani od zabawy

Gearbox Software opublikowało nową aktualizację do Borderlands 3, która wprowadza cross-platformową rozgrywkę, ale takie przyjemności nie są dostępne na PlayStation 5 i PlayStation 4. Gracze z PlayStation nie mogą strzelać z fanami serii z innych platform.

W maju twórcy Borderlands 3 potwierdzili, że wsłuchali się w opinie społeczności i produkcja otrzyma cross-play. Twórcy już w zeszłym miesiącu zapowiedzieli, że do gry nie zostaną włączeni posiadacze konsol PlayStation i niestety – nic się w tym temacie nie zmieniło.

Borderlands 3 oferuje teraz cross-play na Xboksach Series X|S, Xboksie One, PC, Macach i Stadii, więc na serwerach na pewno nie zabraknie chętnych do gry. Gracze z PlayStation 4 i PlayStation 5 nie zostali zaproszeni do zabawy.

Sytuacja może się jeszcze zmienić, ponieważ Jim Ryan (szef PlayStation) w ostatnich dniach powiedział, że Sony chce więcej gier z usługą cross-play. Problemem w tym wypadku jest umowa, jaką producent podpisuje z wydawcami, którzy muszą płacić za „dzielenie się społecznością” – tylko Sony wymaga pieniędzy w takiej sytuacji. Jeśli Japończycy zmienią zdanie, to pewnie kolejni wydawcy chętnie dołączą graczy z PlayStation 5 i PlayStation 4 do rozgrywki.

Źródło: Twitter: Borderlands

Tagi: 2K Games Borderlands 3 Gearbox Software