Borderlands 3 otrzyma „pełny cross-play”, ale bez PS4 i PS5. Twórcy nie otrzymali zgody wydawcy

News
1591V
Borderlands 3 otrzyma „pełny cross-play”, ale bez PS4 i PS5. Twórcy nie otrzymali zgody wydawcy
Wojciech Gruszczyk | 27.05.2021, 14:01

Wydawca nie zgodził się na dzielenie serwerów w Borderlands 3 z platformami Sony. Zaskakujący ruch sprawił, że choć gra otrzyma wkrótce cross-play, to jednak posiadacze PlayStation 5 i PlayStation 4 zostaną odcięci od reszty społeczności.

Borderlands 3 trafiło na rynek w 2019 roku i od tego czasu deweloperzy znacząco rozbudowali produkcję. Tytuł otrzymał szereg dodatków, a nawet wsparcie dla PlayStation 5 i Xboksów Series X|S. Fani jednak od dawna czekali na wsparcie cross-platformowej rozgrywki i twórcy spełnili oczekiwania społeczności.

Randy Pitchford potwierdził, że ma „dobrą i złą wiadomość”. Zespołowi udało się zadbać o „pełny cross-play na wszystkich platformach”, jednak ze względu na „uzyskanie certyfikatu”, wydawca zażądał od deweloperów usunięcia wspólnej zabawy na konsolach PlayStation.

Trudno powiedzieć, dlaczego 2K Games zdecydowało się na taki ruch, jednak bardzo możliwe, że jest to związane z opłatami, jakie Sony chce od firm za włączenie cross-playu ze swoimi platformami. Informacje na ten temat potwierdził Epic Games.

Borderlands 3 jest stosunkowo starszą pozycją, która nie pobudza już tak wielu fanów, jak dwa lata temu i raczej cross-play w tym wypadku może tylko i wyłącznie pomóc sympatykom uniwersum. Zainteresowani mogliby bez przeszkód cieszyć się produkcją – w tej sytuacji zawsze znajdzie się ktoś, kto pojawi się na serwerze.

Gracie jeszcze w Borderlands 3? Warto pamiętać, że Gearbox Software rozwija już kolejną część serii.

Źródło: Twitter: DuvalMagic

Komentarze (93)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper