Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 20.06.2021 08:30
Jim Ryan PlayStation a Cross-play
1448V

Jim Ryan chce więcej gier z usługą cross-play. PlayStation deklaruje otwartość na nowe opcje

Jim Ryan, CEO PlayStation, udzielił niedawno bardzo interesującego wywiadu, w którym poruszył temat związany z funkcją cross-play. 

Jim Ryan udzielił niedawno bardzo interesującego wywiadu, w którym poruszył wiele ważnych kwestii - z perspektywy biznesowej, a także tej nieco osobistej. Pod kątem pierwszej, wspomniał choćby o tym, że PlayStation musi obecnie walczyć na większej liczbie frontów, niż tylko gry wideo. Jeśli chodzi o drugą kwestię, sprostował pewne niedomówienie z przeszłości na temat jego podejścia do starszych gier. 

Teraz pojawił się kolejny fragment rozmowy, z którego można wnioskować, iż szef PlayStation jest otwarty na więcej gier oferujących cross-play, a więc funkcję zabawy w danych tytułach pomiędzy różnymi platformami. Jim Ryan podkreślił, iż chciałby, aby w ten sposób posiadacze i fani konsol od Sony mogli łączyć się z tymi, którzy korzystają ze sprzętów innych wydawców. 

CEO zaznaczył, że już teraz jest sporo dużych gier, które oferują rzeczoną opcję, a są to na przykład Fortnite, Rocket League, Call of Duty, Minecraft, a niedługo również Destiny 2. Co jednak ważne - dostaliśmy zapewnienie, że "takich gier będzie jeszcze więcej". Jest to oczywiście bardzo pozytywna informacja, albowiem zapewnia masę plusów, jak choćby znacznie szybsze wyszukiwanie meczów w trybach wieloosobowych. 

Źródło: https://gamerant.com/playstation-more-cross-play-games/

Tagi: cross-play gry PlayStation PS4 PS5 Sony