Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 22.06.2021 21:00
Cyberpunk 2077
1201V

Cyberpunk 2077 bez łatwych zwrotów na Xboksach. Microsoft idzie drogą Sony

Microsoft wydał właśnie krótki komunikat, który potwierdza, że posiadacze Xboksów mają jeszcze tylko kilka dni na łatwy zwrot Cyberpunka 2077. Amerykanie podobnie jak Sony chcą wrócić do standardowej refundacji, która obowiązuje w przypadku wszystkich gier.

Cyberpunk 2077 w zeszłym roku został usunięty z PlayStation Store, ale w ostatnich dniach Sony potwierdziło, że gra będzie ponownie dostępna na PS Store. Ponowna premiera odbyła się w tym tygodniu – choć Japończycy wciąż nie polecają poznawać Night City na PlayStation 4.

Ruch Sony był łatwy do przewidzenia, ponieważ wcześniej korporacja zapowiedziała, że rezygnuje z łatwych zwrotów Cyberpunka 2077 – teraz tytuł podlega standardowemu regulaminowi refundacji.

Na identyczny ruch zdecydował się Microsoft – choć Cyberpunk 2077 nigdy nie został wyrzucony ze sklepu Amerykanów, to jednak gracze w tym wypadku również mogli bez przeszkód oddać cyfrową wersję gry. Sytuacja zmieni się 6 lipca:

„Zespół CD PROJEKT RED nieustannie pracuje nad ulepszaniem środowiska gry Cyberpunk 2077 dla graczy Xbox i stale przygotowuje wiele aktualizacji. Ze względu na te aktualizacje, 6 lipca br. firma Microsoft powróci do zasad zwrotu kosztów za gry cyfrowe dla wszystkich zakupów dot. Cyberpunk 2077.”

Szczerze mówiąc nie jest to specjalnie zaskakujące, a nawet jestem zdziwiony, że łatwa refundacja w cyfrowym sklepie Microsoftu trwała tak długo.

Źródło: Twitter: XboxSupport

Tagi: CD Projekt CD Projekt RED Cyberpunk 2077