Iza Łęcka Iza Łęcka 18.06.2021 12:02
Alan Wake
1194V

Alan Wake Remastered odkryty w bazie danych. Remedy szykuje się do wielkiego powrotu

Od pewnego czasu regularnie pojawiają się niepotwierdzone doniesienia dotyczące prac nad Alan Wake 2. Remedy Entertainment może jednak opracowywać jeszcze jedną niespodziankę. W bazie danych Epic Games Store pojawił się Alan Wake Remastered.

Remedy Entertainment odzyskało pełne prawa do świata Alana Wake'a, lecz wraz z tymi dobrymi wiadomościami nie otrzymaliśmy konkretnej zapowiedzi nowej gry czy nie poznaliśmy konkretnych planów studia dotyczących klimatycznego IP. 

Nie od dzisiaj jednak wiadomo, że Finowie pracują nad dwoma pozycjami dla Epic Games – zgodnie z najświeższymi plotkami twórcy Unreal Engine postanowili sfinansować produkcję Alan Wake 2 i zaproponowali najlepszą ofertę. Tytuł może jednak zostać poprzedzony odświeżoną opowieścią o pisarzu.

Już dzisiaj informowaliśmy o Final Fantasy VII Remake, które znalazło się w bazie danych Epic Games, tymczasem obecnie możemy potwierdzić, że w sklepie firmy pojawił się także Alan Wake Remastered. Deweloperem gry jest oczywiście „Remedy Entertainment”.

Szkoda, że tak dobrej wiadomości jak powyższa zabrakło na E3, ale warto zwrócić uwagę, że Epic Games ominęło cyfrowe targi. Amerykanie już wkrótce mogą przedstawić nowe gry na własnym wydarzeniu – w trakcie poprzedniego Epic Games Store Spring Showcase zapowiedziano kolekcję Kingdom Hearts.

Źródło: Twitter: Wario64

Tagi: Alan Wake Microsoft Remedy Entertainment