Iza Łęcka Iza Łęcka 01.07.2019 12:38
okładka alan wake
1165V

Alan Wake u Remedy Entertainment! Marka wraca do Finów od Microsoftu

Fani Alana Wake mogą się szykować na coś większego, bowiem prawa wydawnicze wróciły do Remedy Entertainment. Po wielu niejasnościach i zawirowaniach, których byliśmy świadkami, można mówić o szczególnym zwrocie w sprawie.

Alan Wake jest grą osadzoną w klimacie psychologicznego thillera akcji, opowiadającą o pisarzu, który musi odnaleźć zaginioną żonę mierząc się z mrocznymi siłami w miasteczku Bright Falls. Swego czasu opowieść stała się wielkim hitem, dlatego deweloperzy z Remedy Entertainment rozpoczęli prace nad kontynuacją, co spotkało się z pewnymi problemami.

Alan Wake własnością Remedy Entertainment?

Tak jak wspominaliśmy we wcześniejszych doniesieniach, chociaż marka Alan Wake najprawdopodobniej należała do Remedy Entertainment, prawa wydawnicze nadal posiadał Microsoft. W tamtym czasie wielka korporacja z Redmont nie planowała kontynuacji klimatycznych przygód poczytnego pisarza, skupiając się chociażby na takich produkcjach jak Quantum Break.

Zgodnie z informacjami zamieszczonymi w Global Newswire, Remedy zgarnęło 2,5 miliona euro z tytułu opłat licencyjnych z wcześniej wydanych gier. Jednocześnie dowiedzieliśmy się, że prawa wydawnicze dla gry Alan Wake powróciły do Finów. Ponieważ studio nadal w planach ma rozwój gier, czy możemy się spodziewać szybkiej kontynuacji Alan Wake?

Oczywiście, że w najśmielszych snach nie możemy marzyć o kolejnej odsłonie przygód pisarza, które trafią na nową generację, choć kto wie? O wszystkich szczegółach będziemy informować na bieżąco.

Źródło: https://www.globenewswire.com/news-archive/1876391/11102/en/REMEDY-ENTERTAINMENT-PLC-Remedy-records-2-5-million-euros-of-one-time-royalty-income-from-previously-released-games.html?fbclid=IwAR0V3OcRmjIpy3N7CeNWqAQX1insfaC6pxxZZGyzEeJuLuuNYum_3B0DJKc

Tagi: alan wake alan wake 2 Microsoft Game Studios prawa wydawnicze remedy Remedy Ent. Remedy Entertainment