Alan Wake u Remedy Entertainment! Marka wraca do Finów od Microsoftu

Gry
1675V
Alan Wake u Remedy Entertainment! Marka wraca do Finów od Microsoftu
Iza Łęcka | 01.07.2019, 12:38

Fani Alana Wake mogą się szykować na coś większego, bowiem prawa wydawnicze wróciły do Remedy Entertainment. Po wielu niejasnościach i zawirowaniach, których byliśmy świadkami, można mówić o szczególnym zwrocie w sprawie.

Alan Wake jest grą osadzoną w klimacie psychologicznego thillera akcji, opowiadającą o pisarzu, który musi odnaleźć zaginioną żonę mierząc się z mrocznymi siłami w miasteczku Bright Falls. Swego czasu opowieść stała się wielkim hitem, dlatego deweloperzy z Remedy Entertainment rozpoczęli prace nad kontynuacją, co spotkało się z pewnymi problemami.

Dalsza część tekstu pod wideo

Alan Wake własnością Remedy Entertainment?

Tak jak wspominaliśmy we wcześniejszych doniesieniach, chociaż marka Alan Wake najprawdopodobniej należała do Remedy Entertainment, prawa wydawnicze nadal posiadał Microsoft. W tamtym czasie wielka korporacja z Redmont nie planowała kontynuacji klimatycznych przygód poczytnego pisarza, skupiając się chociażby na takich produkcjach jak Quantum Break.

Zgodnie z informacjami zamieszczonymi w Global Newswire, Remedy zgarnęło 2,5 miliona euro z tytułu opłat licencyjnych z wcześniej wydanych gier. Jednocześnie dowiedzieliśmy się, że prawa wydawnicze dla gry Alan Wake powróciły do Finów. Ponieważ studio nadal w planach ma rozwój gier, czy możemy się spodziewać szybkiej kontynuacji Alan Wake?

Oczywiście, że w najśmielszych snach nie możemy marzyć o kolejnej odsłonie przygód pisarza, które trafią na nową generację, choć kto wie? O wszystkich szczegółach będziemy informować na bieżąco.

Źródło: https://www.globenewswire.com/news-archive/1876391/11102/en/REMEDY-ENTERTAINMENT-PLC-Remedy-records-2-5-million-euros-of-one-time-royalty-income-from-previously-released-games.html?fbclid=IwAR0V3OcRmjIpy3N7CeNWqAQX1insfaC6pxxZZGyzEeJuLuuNYum_3B0DJKc

Komentarze (79)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper