Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 31.03.2021 19:41
Alan Wake 2 Epic Games
1111V

Alan Wake 2 powstaje? Jeff Grubb ujawnia pierwsze szczegóły

Jeff Grubb właśnie zrzucił bombę dla fanów Remedy Entertainment. Twórcy z Finlandii podobno rozpoczęli prace nad Alan Wake 2. Wszystko jest możliwe dzięki dużemu wsparciu Epic Games. Dziennikarz potwierdził informacje podczas audycji live-stream.

W marcu 2020 roku informowałem naszą społeczność o dużym ruchu Epic Games – twórcy Fortnite postanowili wykorzystać gigantyczne możliwości finansowe, by zostać wydawcą tytułów od znanych zespołów deweloperskich. Korporacja nawiązała bliską współpracę z gen DESIGN (The Last Guardian), Playdead (Inside, Limbo) i Remedy Entertainment (Control).

Epic Games potwierdziło nawet, że zostało wydawcą dwóch gier Remedy, ale wciąż brakowało nam konkretów dotyczących pozycji. Sytuację w pewien sposób wyjaśnił Jeff Grubb, który zdradził pierwszą grę.

Dziennikarz podczas najnowszej audycji potwierdził, że słyszał o planach Remedy – jego zdaniem twórcy pracują nad Alan Wake 2 i właśnie Epic Games zajmie się wydaniem tytułu. To właśnie ta korporacja zapewniła „najlepszą ofertę”.

Jeff Grubb ujawnił, że Remedy chciało stworzyć Alan Wake 2 i właśnie Epic Games wyciągnęło rękę do deweloperów. Redaktor jeszcze nie zna konkretów dotyczących platform, ale możemy się spodziewać, że w przypadku PC – premiera odbędzie się wyłącznie na Epic Games Store.

Źródło: Twitter: Nibellion

Tagi: alan wake alan wake 2 Remedy Entertainment