Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 09.06.2021 16:41
Battlefield 2042
4975V

Battlefield 6 to Battlefield 2042! Okładka, premiera, screeny, opis fabuły, gadżety i multiplayer

Do prezentacji Battlefield 6, a raczej Battlefield 2042 pozostały niespełna dwie godziny. Tytuł od EA powoli zaczyna przeciekać.

Oficjalne informacje nt. gry znajdziecie tutaj i tutaj.


Dopiero co mieliśmy okazję poinformować Was o kampanii promocyjnej nowego Battlefielda, a teraz przychodzimy z kolejnymi, jak dotąd niepotwierdzonymi jeszcze istotnymi szczegółami. Nadchodząca strzelanka od EA DICE nie będzie posiadać w "szóstki" w tytule, bo jej pełna nazwa brzmi następująco: Battlefield 2042. Zgadza się to z wcześniejszymi informacjami sugerującymi, jakoby nowa produkcja od szwedzkich deweloperów miała rozgrywać się w przyszłości, a dokładniej w 2042 roku, i przedstawić fikcyjny konflikt między USA a Rosją.

Tom Henderson ujawnił dodatkowo, że Battlefield 2042 zadebiutuje na PS4, PS5, PC, XONE i XSX|S 15 października bieżącego roku. Otrzymamy cztery klasy postaci i siedem dostępnych map na premierę - są one dostosowane pod maksymalnie 128 graczy, czyli dwie drużyny liczące po 64 wirtualnych żołnierzy. Gra zostanie wydana na rynek w trzech edycjach: standardowej, złotej oraz ultimate. 

Ponadto, insider udostępnił screeny w wysokiej jakości, które zdradzają, że gracze będą mogli szybować w powietrzu z pomocą specjalnych strojów, korzystać w trakcie walki z pomocy robotów przystosowanych do wojny na ogromną skalę, czy używać haka pozwalającego dostać się na wysoko położone obiekty.

Przypomnijmy, że oficjalną prezentację Battlefield 2042 możecie oglądać poprzez materiał widoczny poniżej. Trailer zostanie ujawniony mniej więcej koło godziny 17:00 czasu polskiego.


Aktualizacja #1:

Udostępniono okładkę wersji Ultimate:

Aktualizacja #2:

Tak prezentują się specjaliści:

Aktualizacja #3:

Licznik może zatrzymać się przy 20:42 w celu zbudowania klimatu:

Źródło: https://www.altchar.com/game-news/leaked-next-battlefield-game-to-be-titled-battlefield-2042-aYBkt8F4g32C

Tagi: Battlefield 2042 BF6 ogromny przeciek okładka