Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 03.06.2021 20:28
GTA 6  Grand Theft Auto 6
3501V

GTA 6 i bitcoiny? Kryptowaluta ma pojawić się w Grand Theft Auto 6

Rockstar ma wykorzystać wielkie zainteresowanie kryptowalutami w GTA 6. Twórcy podobno zdecydowali się dodać do gry nową walutę, by móc w ciekawy sposób zareagować na aktualną sytuację na świecie.

Take-Two przez ostatni raport finansowy zasugerowało odległą datę premiery GTA 6, a jeden z informatorów wspomniał nawet o konkretnym terminie wydania produkcji. Rockstar nie musi się oczywiście śpieszyć, bo jak wiadomo – na dobry początek zagramy trzeci raz w GTA 5.

Na temat gry niespodziewanie postanowił wypowiedzieć się Tom Henderson, który systematycznie przedstawia szczegóły dotyczące najnowszej odsłony serii Battefield. Teraz insider otrzymał szczegóły dotyczące ciekawego pomysłu związanego z GTA 6.

Jego zdaniem Rockstar w niektórych misjach wykorzysta bitcoiny, by gracze mogli je zdobyć zamiast gotówki. W pozycji ma pojawić się giełda, a same kryptowaluty będą istotną walutą w grze.

Tom Henderson podkreśla, że nie każdy będzie mógł obracać bitcoinami, a za pomocą tej waluty będziemy mogli przelać dużo gotówki, która będzie „niemożliwa do wyśledzenia”. Oczywiście należy na pewno podkreślić, że kryptowaluty mają być dostępne jako cyfrowa gotówka w samej grze – Rockstar nie zamierza podłączyć pod GTA 6 prawdziwych bitcoinów.

Źródło: Twitter: _Tom_Henderson_

Tagi: grand theft auto Grand Theft Auto 6 GTA GTA 6 Rockstar