GTA 5 z datą premiery na PS5 i Xbox Series X|S. Gra zaoferuje „szereg ulepszeń” i „w pełni wykorzysta” konsole

Gry
5179V
GTA 5 z datą premiery na PS5 i Xbox Series X|S. Gra zaoferuje „szereg ulepszeń” i „w pełni wykorzysta” konsole
Wojciech Gruszczyk | 18.05.2021, 15:18

GTA 5 w końcu ma datę premiery na PlayStation 5 i Xboksach Series X|S. Rockstar potwierdza, że nie będzie to zwykły port. Deweloperzy wykorzystali pełną moc nowych platform, by Grand Theft Auto 5 ponownie błyszczało. Poznajcie szczegóły.

GTA 5 na PS5 i XSX|S zostało zapowiedziane w zeszłym roku, ale właśnie otrzymaliśmy szczegóły dotyczące premiery. Rockstar nie śpieszy się z udostępnieniem ulepszonej gry i Grand Theft Auto V zadebiutuje na PlayStation 5 oraz Xboksach Series X|S dopiero 11 listopada 2021 roku.

Nie będzie to jednak zwykły port, ponieważ twórcy zapewnią szereg ulepszeń:

„Wersje GTA V dla nowej generacji będą zawierały szereg ulepszeń technicznych, wizualnych i poprawek wydajności, aby w pełni wykorzystać możliwości najnowszego sprzętu, dzięki czemu gra będzie piękniejsza i bardziej responsywna niż kiedykolwiek

Rockstar potwierdził również, że GTA 5 i GTA Online otrzymają next-genowe „nowe funkcje i nie tylko”, ale przynajmniej aktualnie studio nie chce wchodzić w szczegóły. Firma jednak podkreśla, że gra na kolejnej generacji zaoferuje nowe doświadczenie.

Latem na serwerach GTA Online pojawi się aktualizacja, która będzie zawierać „specjalne korzyści” dla graczy, którzy po premierze skorzystają z „rozszerzonych i ulepszonych wersji” – firma jest jednak bardzo tajemnicza i nie chce wchodzić w szczegóły.

Tak jak wcześniej zapowiedziano, w listopadzie na PlayStation 5 i Xboksach Series X|S pojawi się również samodzielne GTA Online, które przez 3 miesiące będzie dostępne za darmo na najnowszej konsoli Sony. Rockstar planuje również „wydarzenie” związane z 20-leciem GTA 3 i najwidoczniej w sieciowym Grand Theft Auto pojawi się coś związanego z tym klasykiem.

Warto przypomnieć, że już wcześniej pojawiły się plotki dotyczące odświeżenia GTA 3, a Rockstar potwierdza, że szykuje „fajne niespodzianki” związane ze wspomnianą rocznicą.

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do Grand Theft Auto V.

Źródło: https://www.gamespot.com/articles/gta-5-release-date-for-ps5-and-xbox-series-x-s-is-november-11/1100-6491614/

Komentarze (82)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper