Iza Łęcka Iza Łęcka 19.05.2021 07:00
GTA 6
3848V

GTA 6 ma ustaloną datę premiery? Take-Two przewiduje rekordowe zyski

W nocy Take-Two przedstawiło raport finansowy i potwierdziło najlepszy okres w swojej historii. Wydawca serii Grand Theft Auto jednocześnie wskazał, że nadchodzące lata zapowiadają się jeszcze lepiej. Niesamowite rezultaty będą efektem sukcesu kilku gier, wśród których może pojawić się GTA 6. Przewidywany termin premiery jest jednak odległy.

Take-Two podsumowało raport finansowy za rok obrotowy 2020-2021 i ogłosiło, że wygenerowało rekordowy przychód netto na poziomie 3,373 mld dolarów. Przedstawiciele korporacji są przekonani, że wyniki będą regularnie rosły, gdyż zgodnie z prognozami w następnych trzech latach zagramy w aż 62 nowe gry wydawcy.

Największe zyski mają przynieść lata 2023-2024, co pozwala sądzić, że dopiero w tym okresie zobaczymy na rynku GTA 6 (od 1 kwietnia 2023 do 31 marca 2024 roku):

„Spodziewamy się dostarczyć ponad 40 tytułów na przełomie roku obrotowego 2023 i 2024, co daje nam pewność, że osiągniemy nowe rekordowe poziomy operacyjne” - powiedziała dyrektor finansowa spółki Lainie Goldstein podczas rozmowy z inwestorami.

Przedstawiciel Take-Two, Karl Slatoff, wyjaśnił, że wśród 40 wspomnianych pozycji, aż 19 pochodzi z segmentu „immersive core” i to właśnie w tej grupie, zgodnie z analizami przedsiębiorstwa, znajduje się między innymi Grand Theft Auto:

„Przykładem gry mid-core jest WW2K Battlegrounds. Gry typu immersive core oferują wysoce angażującą rozgrywkę, przy której ludzie spędzają wiele godzin, jak Grand Theft Auto, Borderlands, RDR, a także gry strategiczne od Firaxis czy symulacje sportowe”.

Goldstein potwierdziła, że Take-Two może poszczycić się rekordowym okresem, lecz następne lata przyniosą jeszcze lepsze możliwości rozwoju firmy. Nie ulega wątpliwości, że największym hitem w katalogu spółki jest GTA 6, które może zapewnić najlepsze wyniki w historii.

Nie możemy mieć pewności, że pozycja zadebiutuje dopiero w latach 2023-2024, gdyż żaden z włodarzy nie określił konkretnej daty. Warto jednak przypomnieć, że ostatnio o podobnym terminie premiery wspominał jeden z informatorów. Rockstar może spokojnie pracować nad Grand Theft Auto 6 – w końcu nachodzi next-genowe GTA 5, które na pewno będzie cieszyć się ogromną popularnością wśród graczy, co znajdzie swoje odzwierciedlenie w następnych statystykach.

Take-Two plany na kolejne lata 1

Take-Two plany na kolejne lata 2

Źródło: https://www.tweaktown.com/news/79435/gta-6-may-release-in-take-twos-fy2024-april-2023-march-2024/index.html

Tagi: grand theft auto Grand Theft Auto 6 GTA GTA 6 Take-Two