Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 28.05.2021 11:47
Land of War. Polska strzelanina z przesuniętą premierą w ostatnim momencie przez nazistowskie symbole
1254V

Land of War. Polska strzelanina z przesuniętą premierą w ostatnim momencie przez nazistowskie symbole

Land of War to wyjątkowo ciekawy tytuł. W końcu gra podejmuje temat kampanii wrześniowej 1939 roku, który był dotychczas pomijany przez twórców wojennych produkcji. Niestety w ostatnim momencie doszło do odroczenia tej polskiej strzelaniny FPP.

Land of War nie zadebiutuje w maju - dane dotyczące premiery, które cały czas można znaleźć na Steam, są już nieaktualne (podobnie jak nasz ostatni news o polskiej grze). 

Co się stało? Tematem zainteresowała się redakcja serwisu Polskigamedev, która ustaliła, że MS Games w ostatnim momencie zrezygnowało z wydania gry przez pojawianie się w grze... swastyk. Symbol wykorzystywany przez nazistów miałby blokować wprowadzenie tytułu na rynku niemieckim, gdzie taka symbolika jest zakazana w innym kontekście niż ściśle historyczne lub naukowe treści.

MS Games przeprosiło graczy wyczekujących premiery Land of War, która miała odbyć się 27 maja. Nowa wersja gry jest już według polskiego studia kompletna i czeka tylko na akceptację przez Steam i niemiecki urząd USK. Nie wiadomo jeszcze czy "cięcia" w tym przypadku dotyczyć będą wszystkich wydań Land of War, czy tylko edycji oferowanej u naszych zachodnich sąsiadów. Rodzime studio nie podało jeszcze nowego terminu premiery (wciąż dostępne dane na Steam są nieaktualne).

Więcej informacji o Land of War, w którym usłyszymy polski dubbing, znajdziecie tutaj.

Źródło: https://polskigamedev.pl/land-of-war-premiera-przesunieta-nieoficjalnie-winne-swastyki/

Tagi: land of war polska steam