Borderlands 4 pewniakiem. Studio pracuje nad „wielkim projektem”

News
734V
Borderlands 4 pewniakiem. Studio pracuje nad „wielkim projektem”
Iza Łęcka | 07.05.2021, 12:50

Gearbox Software przeszło w ostatnim czasie spore zmiany, jednak nie zapomina o marce Borderlands. Twórcy pracują nad kolejną odsłoną serii i jednocześnie rozpoczęli przygotowania do stworzenia zupełnie nowego IP.

Gearbox Software nie będzie pracować wyłącznie dla 2K Games, jednakże nowy właściciel umożliwił rozwijanie serii Borderlands. Randy Pitchford potwierdził na Twitterze, że twórcy skupiają się na „wielkiej grze” osadzonej w uniwersum, dzięki czemu możemy być pewni, że nadciąga Borderlands 4:

„Zdecydowanie pracujemy nad niesamowitymi rzeczami, które, mam nadzieję, Was zaskoczą i zachwycą”.

Deweloperzy tworzą „wielki projekt” – ta wiadomość powinna ucieszyć fanów klimatycznego świata. Pamiętajmy, że na Borderlands 3 przyszło nam czekać bardzo długo, jednak od tego czasu studio zostało znacząco powiększone, a obecnie również inwestuje w kolejne zatrudnienia. Nawet jeśli zespół pracuje nad innym IP (jak wcześniej Battleborn), to posiada możliwości jednoczesnego rozwijania dwóch pomysłów.

W momencie ogłoszenia przejęcia przez Embracer Group, Pitchford potwierdził rozwijanie nowego IP, które będzie promowane już przez nowego właściciela.

Co ciekawe, według ostatnich plotek, w niedalekiej przyszłości powinniśmy usłyszeć o spin-offie serii Borderlands. W najnowszych wpisach szef studia zaprzeczył doniesieniom, zgodnie z którymi Gearbox Software nie będzie odpowiedzialne za historię, podkreślając, że amerykańska ekipa zawsze będzie głównym twórcą przygód osadzonych w dobrze znanym IP.

Źródło: https://www.tweaktown.com/news/79205/randy-pitchford-confirms-borderlands-4-were-working-on-the-big-one/index.html https://www.videogameschronicle.com/news/gearbox-boss-denies-borderlands-spin-off-rumours-and-says-it-will-always-lead-development/ https://www.videogameschronicle.com/news/gearbox-boss-denies-borderlands-spin-off-rumours-and-says-it-will-always-lead-development/

Komentarze (16)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper