Iza Łęcka Iza Łęcka 29.05.2021 05:02
PlayStation 5 Sony PS5 nowy model
5605V

PS5 – nowy model zarejestrowany przez Sony. Firma szykuje przeprojektowaną konsolę

Potwierdzają się doniesienia dotyczące nowego modelu PS5. Sony w tym tygodniu zarejestrowało konsolę w bazie danych MTC, co sugeruje, że japoński producent może szykować się do ujawnienia odświeżonego egzemplarza.

Na początku miesiąca redakcja DigiTimes informowała o planach Sony. Japończycy prawdopodobnie przymierzają się do przygotowania następnego modelu PlayStation 5 – przedsiębiorstwo może planować produkcję przeprojektowanej konsoli między drugim a trzecim kwartałem 2022 roku.

Sony wspominało o urządzeniu w swoim raporcie. Model CFI-1115A miałby otrzymać nowy moduł komunikacji bezprzewodowej, co poskutkowało rejestracją w bazie danych FCC. Aktualnie firma wydaje sprzęt o oznaczeniu CFI-1015A lub CFI-1016.

Pomimo odświeżonej sygnatury, najpewniej nie możemy oczekiwać zbyt dużych zmian w konstrukcji czy komponentach, a drobna modyfikacja w oznaczeniu jest standardową praktyką i nie powinno się jej traktować jako ulepszenia czy wprowadzenia zupełnie nowego modelu. Warto przypomnieć, że PlayStation 4 również dość szybko doczekało się zmiany serii. Producent jednak może wykorzystać między innymi nowy Bluetooth, a pojawiają się również plotki, że twórcy zajęli się przebudową wewnętrznego wentylatora – niektóre PlayStation 5 są głośniejsze.

Bardzo możliwe, że japoński oddział PlayStation opublikuje komunikat o konsoli jeszcze w tym roku, jednak na szczegóły musimy zaczekać.

Źródło: https://twistedvoxel.com/ps5-new-model-11xx/

Tagi: playstation 5 ps5 Sony