Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 08.05.2021 05:04
PlayStation5 x 2
10932V

Nowe PS5 ma wejść do produkcji w 2022 roku. Sony ulepszy model

Sony ma planować produkcję nowego modelu PlayStation 5. Urządzenie trafi do fabryk już w przyszłym roku i korporacja ma skorzystać z lepszych komponentów. Prace nad przeprojektowanym modelem potwierdzają źródła z Tajwanu.

Podczas przedstawiania ostatnich wyników finansowych, Sony potwierdziło fatalną sytuację – braki w dostępie do PlayStation 5 mogą trwać nawet do 31 marca 2022 roku. Dyrektor finansowy dodatkowo wspomniał, że jedną z opcji wrzucenia na rynek większej liczby egzemplarzy PS5 jest „zmiana w projekcie konsoli”.

I najwidoczniej Sony jest bardzo zdeterminowane i już działa w tym temacie – tajwańska strona biznesowa DigiTimes otrzymała informacje od dostawców półprzewodników o planach Sony. Japończycy planują rozpocząć produkcję przeprojektowanej konsoli PS5 między drugim a trzecim kwartałem 2022 roku.

Sytuację skomentował analityk Kantan Games, dr Serkan Toto, który potwierdza, że dziennikarze otrzymali wiadomość od informatorów z łańcucha dostaw – zdaniem DigiTimes PS5 ma posiadać nowy procesor 6nm (semi-custom) od AMD, który będzie tańszy od obecnie stosowanego (7nm).

Jeśli wiadomość zostanie potwierdzona, to Sony może obniżyć koszty produkcji PlayStation 5, co może pozytywnie wpłynąć na kolejne ruchy korporacji – jak wiadomo firma teraz dokłada do każdej sztuki PS5. Możemy również podejrzewać, że firma zapewni sobie możliwość przygotowanie większej liczby egzemplarzy najnowszej konsoli.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/playstation-5-redesign-will-enter-production-in-2022-new-report-claims/

Tagi: playstation PlayStation 5 PS5