Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 29.05.2021 05:00
FIFA 22
10222V

FIFA 22 bez kolejnej drużyny. Konami zgarnia następny klub i zakłada nowy oddział

Konami najwidoczniej nie zamierza zrezygnować z marki PES. Firma wciąż inwestuje duże pieniądze i chętnie wykupuje kluby, które nie są zainteresowane wyłącznością dla Electronic Arts. W FIFA 22 nie znajdziemy następnego zespołu.

W FIFA 22 nie znajdziemy już kolejnego klubu, którego właściciele zdecydowali się podpisać umowę na wyłączność z Konami. Wcześniej Japończycy wykupili Juventus oraz AS Romę, a teraz w produkcji EA Sports nie znajdziemy Atalanty.

Konami zapewniło sobie ekskluzywne prawa na nazwę, herb oraz stroje od sezonu 2021/2022, więc w FIFA 22 zobaczymy kolejną zastępczą drużynę w Serie A. Sytuacja jest o tyle interesująca, że wcześniej również SSC Napoli zdecydowało się wybrać PES-a, jednak w tym wypadku umowa będzie obowiązywać od kolejnych rozgrywek (2022/2023).

Możemy mieć pewność, że Japończycy mają większe plany dotyczące włoskiej ligi, ponieważ powstał nawet specjalny oddział Konami Italia, który najwidoczniej zajmie się sprawami w Europie.

Jak widać walka o licencje wciąż trwa, ale Konami musi zacząć przejmować kluczowe kluby z Hiszpanii, Anglii oraz może i nawet Niemiec, by zwiększyć swoje szanse wśród graczy, dla których oficjalne nazwy klubów są naprawdę istotne.

Prawdziwa nazwa drużyny ma dla Was znaczenie? Warto zwrócić uwagę, że Atalanta zajęła trzecie miejsce we właśnie zakończonym sezonie i drużyna zagra w Lidze Mistrzów, do której prawa posiada EA.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/fifa-has-lost-its-4th-italian-club-as-atalanta-defects-to-pes/

Tagi: EA Sports fifa FIFA 22 pes 2022