Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 01.05.2021 04:03
FIFA
8758V

FIFA traci kolejną licencję. Gra EA bez następnego wielkiego zespołu

Electronic Arts ma następny problem przez Konami. Japończycy wykupują kolejne kluby, które z powodu wyłączności na licencję nie będą mogły występować w produkcjach EA Sports. Do grona wielkich nieobecnych dołączyło właśnie SSC Napoli.

Już wkrótce otrzymamy pierwsze informacje dotyczące PES 2022 i FIFA 22 – obie produkcje powinny zainteresować szerokie grono odbiorców, ponieważ Konami w zeszłym roku zrobiło sobie przerwę, by zapewnić w pełni next-genowe wrażenia w 2021 roku, a EA Sports na pewno nie odpuści i będzie chciało wrzucić na rynek grę skupioną na nowych platformach.

Możemy jednak potwierdzić, że Konami nie odpuszcza i Japończycy zdobyli kolejny zespół, którego w przyszłości nie zobaczymy w grach EA Sports.

Twórcy serii PES zadbali o wyłączność na SSC Napoli – włoski klub od sezonu 2022/2023 będzie dostępny wyłącznie w produkcjach Konami. Jest to trzecia drużyna z Serie A (po Juventusie i AS Romie), która została przejęta przez japońskie studio.

EA Sports nadal będzie posiadać znaczącą przewagę w przypadku licencji, ale jak widać Konami systematycznie realizuje plan i małymi krokami powiększa swoją pulę drużyn, które w przyszłości nie będą dostępne w grach z serii FIFA.

Źródło: https://www.dexerto.com/fifa/fifa-22-missing-clubs-napoli-juventus-1562411/

Tagi: EA SPORTS FIFA FIFA 23 PES PES 2023