Battlefield 6 oficjalnie na 2 generacjach. EA podaje wstępną datę premiery i potwierdza prezentację

News
5334V
Battlefield 6 oficjalnie na 2 generacjach. EA podaje wstępną datę premiery i potwierdza prezentację
Iza Łęcka | 12.05.2021, 07:00

Nie potwierdziły się plotki dotyczące przygotowania Battlefield 6 wyłącznie na konsole nowej generacji. Electronic Arts nie rezygnuje z wielkiej bazy graczy, dlatego strzelanka będzie dostępna również na PlayStation 4 i Xboksach One. Tytuł na pewno zadebiutuje pod koniec 2021 roku.

Electronic Arts podsumowało ostatni kwartał i potwierdziło pierwsze szczegóły dotyczące nowej strzelanki DICE. Battlefield 6 będzie nie tylko dostępny na PlayStation 5, Xboksach Series X|S i PC, ale również na PlayStation 4 i Xboksie One.

Dyrektor generalny EA, Andrew Wilson, potwierdził, że podobne działania będą zastosowane zarówno w przypadku nowego Battlefielda, jak i gier sportowych. Mimo to produkcja ma być „świetna” na poprzedniej generacji i „jeszcze bardziej spektakularna” na nowych urządzeniach – dodał szef finansowy EA, Blake Jorgensen.

Szefowi EA zarzucono, że niektóre wydania cross-genowe radziły sobie niekoniecznie dobrze, jednak Wilson jest spokojny o jakość nowej pozycji szwedzkiej ekipy:

„Miałem wielkie szczęście dorastać w tej firmie i budować gry na wiele generacji i myślę, że jeśli pomyślimy o infrastrukturze wokół naszego zespołu Frostbite, naszych zespołów usług cyfrowych i naszych zespołów [skupionych wokół - przyp. red.] gier, to mamy do czynienia z niewiarygodnym doświadczeniem w wydobywaniu wszystkiego co najlepsze z konsol poprzedniej generacji, zapewniając, że nawet gdy przechodzimy na następną generację, wydobywamy coraz więcej z platform starej generacji, a więc te gry będą wyglądać świetnie”.

Tak jak zapowiadaliśmy – Battlefield 6 zostanie zaprezentowany w czerwcu poprzez zwiastun, natomiast latem odbędzie się szczegółowa prezentacja. Wtedy też poznamy konkrety dotyczące trybów czy też inne kluczowe informacje o grze. Warto dodać, że Andrew Wilson widział już wstępną wersję zwiastuna:

„Będziemy mówić wiele na ten temat w nadchodzących miesiącach, począwszy od przyszłego miesiąca z naszym zwiastunem zapowiadającym, który miałem okazję zobaczyć we wstępnej wersji w zeszłym tygodniu. To jest niesamowite, co zespół był w stanie zrobić w kontekście konsol nowej generacji, wiesz, epicka skala bitew, niewiarygodna liczba graczy, zniszczenia są naprawdę niesamowite, a jest kilka bardzo innowacyjnych i kreatywnych trybów na przyszłość franczyzy”.

EA potwierdziło jednak, że Battlefield 6 został przygotowany z myślą o platformach nowej generacji, dlatego deweloperzy zapewnią zróżnicowane doświadczenie – na nowych konsolach zapewne możemy liczyć na więcej graczy na mapach, większą skalę zniszczeń i „zupełnie nowe momenty”, które „są prawdziwie next-genowymi możliwościami”.

Battlefield 6 zadebiutuje w okresie od października do 31 grudnia 2021 roku.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/battlefield-6-will-be-released-for-current-and-next-gen-consoles-ea-confirms/

Komentarze (111)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper