Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 15.05.2021 15:30
PlayStation Studios na Steam
2128V

PlayStation Studios szykuje nowe tytuły na PC? Strona na Steam zdradza plany

Jeśli wierzyć liczbom na platformie od Valve, to już za jakiś czas gracze mogą dostać kolejne tytuły od PlayStation Studios na PC!

Relacje pomiędzy Steamem a PlayStation są coraz lepsze i zacieśniane z miesiąca na miesiąc. Sony chętniej udostępnia swoje produkcje na platformie Valve (ostatnio było tak z Days Gone), aby gracze PC mogli sami je sprawdzić, a wiele wskazuje na to, że niedługo może dojść do wymiany w drugą stronę. Doniesienia mówią bowiem, że Steam lub gry Valve mogą wylądować na PS5 i Xbox Series X|S.

Wiele wskazuje na to, że wspomniane w poprzednim akapicie Days Gone nie będzie ostatnim tytułem Sony, który pojawi się na PC! Można to wywnioskować z oficjalnej strony PlayStation Studios na Steam, którą znajdziecie w tym miejscu. Obecnie na liście dostępnych produkcji znajdziemy 24 pozycje - trzy pełne gry oraz 21 DLC. A wśród planowanych jest jeszcze oczywiście Days Gone.

Daje to sumarycznie 25 elementów w katalogu. Ciekawie robi się natomiast po wejściu w zakładkę "About". Oprócz informacji o liczbie recenzji oraz obserwujących możemy znaleźć tam także liczbę gier. Jak widzicie na poniższym zrzucie ekranu - wynosi ona 41. I choć oczywiście można zakładać, że zawierają się tam przyszłe dodatki do dostępnych już gier, nie sądzę, aby ich liczba miała być tak duża. Co myślicie na ten temat? Czy oznacza to zapowiedź kolejnych tytułów w najbliższym czasie?

PlayStation Studios na Steam

Źródło: https://www.dualshockers.com/the-official-playstation-page-on-steam-leaks-more-games-coming-to-pc/

Tagi: gry playstation PS Studios Sony steam