Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 11.05.2021 20:35
Steam lub gry Valve na PS5 i Xbox Series X|S
2338V

Steam lub gry Valve na PS5 i Xbox Series X|S? Gabe Newell wypowiedział znaczące słowa

Valve chce otworzyć się na konsolowców? Gabe Newell podczas ostatniego wywiadu został zapytany o wsparcie Steam na innych urządzeniach lub zaoferowanie swoich gier szerszej publice i słowa prezesa nie bez powodu zainteresowały wielu graczy.

Gabe Newell właśnie pobudził wszystkich graczy, którzy od dawna marzą, by najnowsze produkcje Valve pojawiały się na sprzętach Sony oraz Microsoftu. Współzałożyciel i dyrektor Valve Software za pomocą kilku słów sprawił, że fani elektronicznej rozgrywki będą wyczekiwać na wielkie ogłoszenie firmy.

Gabe Newell wziął udział w sesji Q&A, która odbyła się w szkole publicznej w Auckland, w Nowej Zelandii. Podczas rozmowy jedna z osób zapytała wprost, czy Steam lub gry Valve mogą pojawić się na konsolach? Charyzmatyczny deweloper nie wchodził w szczegóły, ale odpowiedział jedynie:

„Lepsze pojęcie w tym temacie otrzymacie do końca tego roku”.

Raczej nie możemy liczyć, że Valve nagle będzie oferować na każdej platformie Steam, jednak korporacja ma już kilka gier, które mogą zainteresować posiadaczy sprzętu Sony oraz Microsoftu. Fani PlayStation VR od dawna czekają na ujawnienie nowego wydania Half-Life Alyx, więc może szczegóły otrzymamy pod koniec roku?

Warto przypomnieć, że w swoim czasie pojawiły się plotki, według których Valve chce zdobyć Xbox Game Pass na Steam.

Źródło: https://twistedvoxel.com/gabe-newell-teases-valve-games-coming-to-consoles-by-end-of-2021/

Tagi: gabe newell playstation PS5 steam Xbox xbox series x|s