Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 14.05.2021 15:53
Mass Effect Legendary Edition
506V

Mass Effect Legendary Edition może otrzymać tryb sieciowy w Mass Effect 3. Twórcy chcą poznać opinie graczy

Mass Effect Legendary Edition jest od dzisiaj dostępny na trzech platformach i choć zestaw gier otrzymał sporo zawartości, to jednak deweloperzy pozbyli się sieciowych elementów z produkcji. Jak się jednak okazuje, twórcy mogą jeszcze zmienić plany i w przyszłości dorzucić multiplayer do Mass Effecta 3.

Już wczoraj prezentowaliśmy na portalu porównania oraz rozgrywkę z Mass Effect Legendary Edition, a dodatkowo mogliśmy się zapoznać z pierwszymi recenzjami. Gra na Zachodzie zbiera sporo pochwał – choć wśród polskich graczy wciąż przejawia się rozgoryczenie dotyczące rodzimej lokalizacji.

Jak wiadomo w Mass Effect Legendary Edition nie znajdziemy między innymi trybu sieciowego z Mass Effecta 3, który był mocno zintegrowany z całą produkcją. Sytuacja jest jednak interesująca, ponieważ BioWare rozważa wprowadzenie wariantu do tytułu:

„Nigdy nie powiedziałbym "nie" - chcemy zobaczyć jak Legendary Edition zostanie odebrane i jakie jest zapotrzebowanie na multiplayer. I wtedy zadamy sobie pytanie, czy mamy wystarczająco dużo zasobów i czasu, aby podnieść go do poziomu jakości, którego oczekujemy my i fani.” – Mac Walters z BioWare podczas rozmowy z redakcją CNet

Najwidoczniej sporo się zmieniło względem ostatnich tygodni, ponieważ na ostatnim spotkaniu z pracownikami BioWare usłyszałem, że twórcy raczej nie planują wprowadzić tego wariantu do gry. Jak wiadomo na początku zespół skupił się na przeniesieniu kampanii, więc może po finalizacji tego elementu, zdecydowano się rozważyć wykonanie kolejnego ruchu i rozbudowanie zestawu?

Aktualnie jednak nie podjęto ostatecznych decyzji.

Źródło: https://www.psu.com/news/mass-effect-3-multiplayer-has-not-been-ruled-out-for-future-inclusion-in-mass-effect-legendary-edition/

Tagi: bioware Electronic Arts Mass Effect Legendary Edition