Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 13.05.2021 14:01
Mass Effect Legendary Edition
2399V

Mass Effect Legendary Edition a polska lokalizacja. Na co mogą liczyć gracze?

Od kilku dni wielu graczy pyta naszą redakcję o polską lokalizację w Mass Effect Legendary Edition. Jak wiadomo EA i BioWare oferują trzy gry w jednym pakiecie, ale w przypadku rodzimego języka zdecydowano się na zaskakujący ruch.

Mass Effect Legendary Edition zawiera trzy przygody komandora Sheparda – Mass Effect, Mass Effect 2 i Mass Effect 3. Pierwsze informacje dotyczące lokalizacji pojawiły się już wcześniej, ale teraz możemy już potwierdzić konkretne szczegóły.

Po włączeniu Mass Effect Legendary Edition pojawia się menu wyboru gier i tylko w tym miejscu można zdecydować, jaką lokalizację chcecie wybrać – włączając poszczególną przygodę, nie możecie już dokonać żadnej zmiany w kwestii dubbingu.

Problemem jest jednak sama opcja, ponieważ gracze nie mogą wybrać osobno napisów lub głosów, a wszystko pojawia się pod jedną opcją, więc decydując się na „polski” – otrzymujemy pierwszego Mass Effecta z polskimi napisami oraz głosami.

Nie jest to jednak reguła, bo choć Mass Effect 2 również posiada pełną lokalizację (napisy + dubbing), to jednak włączając grę, pojawia się ostrzeżenie, że część DLC nie została przetłumaczona – w rezultacie grając natraficie na zawartość, która nie otrzymała polskiego języka.

W dodatku Mass Effect 3 ponownie oferuje polskie napisy z angielskimi głosami – tak jak to miało miejsce w oryginale.

Naszą recenzję Mass Effect Legendary Edition przeczytacie na portalu wkrótce.

Mass Effect lokalizacja 1

Mass Effect lokalizacja 2

Tagi: BioWare Electronic Arts Mass Effect Legendary Edition