Mass Effect 1 (Legendary Edition) - poradnik i solucja. Fabuła, wybory, romanse, kompani, misje, umiejętności - poradnik i solucja do gry. Opis, przejścia, zagadki, sekrety, znajdźki, mechaniki, zdolności

Mass Effect 1 (Legendary Edition) - poradnik i solucja. Fabuła, wybory, romanse, kompani, misje, umiejętności

Mass Effect 1 (Legendary Edition) - poradnik i solucja. Fabuła, wybory, romanse, kompani, misje, umiejętności

Mateusz Wróbel | 12.07.2022, 22:18

Poniżej możecie przejść do poradnika Mass Effect, gry wchodzącej w skład . Znajdziesz tutaj opis wszystkich misji i wyborów w nich zawartych, porady oraz pytania dotyczące m.in. ekwipunku, opis klas postaci, a także wyróżniających ich umiejętności. A to jedynie wierzchołek góry lodowej.

Witajcie w poradniku do Mass Effect 1 z Mass Effect Legendary Edition! Koniec końców doczekaliśmy się odświeżonej przygody Sheparda, elitarnego członka oddziału N7, który po raz kolejny musi stawić czoła niebezpiecznym kreaturom przybywającym do galaktyki z ciemnej przestrzeni. Tylko od naszych poczynań zależy, czy komandorowi uda się zebrać wystarczającą ilość sojuszników, z pomocą których pośle do piachu swoich największych wrogów.


Pragnę zaznaczyć, że poradnik powstaje na bazie wersji PC, na poziomie trudności: trudny. Oznacza to, że będę często wspominał w swoim przejściu o przyciskach z klawiatury odpowiadających za daną czynność, a nie kontrolerze do XSX, tak jak miało to miejsce w niektórych poprzednich moich pracach.

Warto wspomnieć, że do głównej strony poradnika wrócicie klikając podświetlony na żółto-złoty kolor napis nad spisem treści materiału.

Wszelkie błędy proszę zgłaszać za pomocą kafelka znajdującego się na dole materiału, po prawej stronie: "Zgłoś błąd". Dzięki temu szybko je zauważę i wprowadzę wymagane poprawki.


Mass Effect 1 (Legendary Edition) podstawy

Mass Effect 1 (Legendary Edition) porady i pytania

Mass Effect 1 (Legendary Edition) wybory, decyzje i ich konsekwencje

Sekcja ta jest zapełniona spoilerami!

Pytania:

Najważniejsze wybory w głównych misjach:

Pomniejsze wybory w głównych misjach:

Wybory i dodatki w zadaniach pobocznych:

Mass Effect 1 (Legendary Edition) - misje główne, opis przejścia

W opisie przejścia znajdziecie informacje o tym, z kim warto porozmawiać po drodze, a także gdzie znajdują się skrzynki z wyposażeniem lub/i omni-żelem.

Mass Effect 1 (Legendary Edition) - misje poboczne, opis przejścia questów

W opisie przejścia zadań pobocznych dowiesz się, jak zdobyć i gdzie polecieć/przejść, aby wykonać questa ważnego dla historii w ME lub wpływającego na ME2. Typowe zapychacze postanowiliśmy ominąć.

Cytadela:

Cytadela (po powrotach z misji głównych):

Normandia:

Feros (ważne: zadania, oprócz tego pierwszego i trzech ostatnich, wykonaj przed opuszczeniem kolonii! Potem staną się nieaktywne):

Noveria:

Mass Effect 1 (Legendary Edition) - romanse i sex z towarzyszami

PODSTAWY

PORADY

WYBORY

FABUŁA

POBOCZNE

ROMANSE

Źródło: własne

Komentarze (43)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

Spis treści

WYBORY

POBOCZNE

cropper