Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 12.05.2021 19:01
PS5 konsola Sony z bliska
1387V

Sony „ciężko” pracuje, by dostarczyć na rynek kolejne sztuki PS5. Jim Ryan wspomina o nowych dostawach

Sytuacja z dostępem do PlayStation 5 jest trudna, ale szef PlayStation potwierdził pozytywną wiadomość. Korporacja stara się, jak tylko może, by wrzucić na rynek kolejne egzemplarze PS5. Już wkrótce nadjadą nowe dostawy.

Dyrektor finansowy Sony ujawnił na spotkaniu z inwestorami trudną sytuację – Sony nie może zapewnić, że w najbliższych miesiącach każdy zainteresowany bez problemu kupi PlayStation 5. Bardziej pozytywnie na sytuację patrzy Jim Ryan, który potwierdził przygotowanie wielu nowych PS5.

Szef PlayStation zapowiedział, że firma pracuje, by jeszcze w tym roku na rynku pojawiło się więcej PS5:

„Pracujemy tak ciężko, jak tylko możemy, aby poprawić tę sytuację. Widzimy, że produkcja wzrośnie latem, a na pewno w drugiej połowie roku i mamy nadzieję, że w tym okresie zobaczymy pewien powrót do normalności, jeśli chodzi o równowagę między podażą a popytem”.

Nadal oczywiście nie będziemy mogli liczyć, że w sklepach bez problemu sięgniemy po wolne pudełka PlayStation 5, ale Sony szykuje kolejne dostawy, by zapewnić graczom możliwość kupienia next-genowej konsoli.

Hiroki Totoki zaznaczył w tym tygodniu, że normalny dostęp do PS5 ma pojawić się dopiero po marcu 2022 roku. Możemy mieć jednak pewność, że japońska korporacja pracuje nad wieloma grami, które trafią na PlayStation 5.

Źródło: https://www.wired.com/story/playstation-5-six-months-later/

Tagi: PlayStation PlayStation 5 ps5 Sony