Iza Łęcka Iza Łęcka 10.05.2021 08:19
PS5 wyprzedane
3786V

PS5 nie będzie szybko dostępne w regularnej sprzedaży. Sony nie pozostawia złudzeń

Sony przygotowuje swoich inwestorów do następnego roku, podczas którego będą realizowane niezwykle pozytywne plany. Pomimo korzystnych prognoz wyniki mogą być jednak wstrzymywane przez możliwości produkcyjne fabryk. Podczas spotkania z analitykami Hiroki Totoki potwierdził, że nie możemy liczyć na szybką poprawę dostępności PS5.

Sony dzięki bardzo dobrym wynikom PS5 i PS4 zaliczyło następny niezwykle udany okres, jednak włodarze korporacji ostrzegli inwestorów oraz analityków przed następnymi miesiącami. Już wcześniej Hiroki Totoki potwierdził, że sprzedaż PlayStation 5 nie ulegnie poprawie do marca 2022 roku, ale to nie wszystkie informacje, jakie przekazał dyrektor finansowy.

Redakcja Bloomberga otrzymała szczegóły ze spotkania przedstawiciela przedsiębiorstwa z analitykami – Totoki potwierdził, że Sony nie liczy na poprawę kwestii dostępności nowych konsol, nawet jeśli zapewnionych zostanie więcej sztuk urządzeń:

„Nie sądzę, aby popyt uspokoił się w tym roku i nawet jeśli zabezpieczymy o wiele więcej urządzeń i wyprodukujemy o wiele więcej jednostek PlayStation 5 w przyszłym roku, nasze dostawy nie będą w stanie nadążyć za popytem”.

Pewną niedogodnością dla Japończyków (jeśli tak można powiedzieć) jest ogromna baza potencjalnych klientów, gdyż zgodnie z przewidywaniami – wyprodukowanie kolejnych sztuk PlayStation 5 nie sprawi, że w sklepach urządzenie będzie łatwo dostępne. Gracze i tak wszystko wykupią:

„Sprzedaliśmy ponad 100 milionów sztuk konsoli PlayStation 4 i biorąc pod uwagę nasz udział w rynku oraz renomę, nie wyobrażam sobie szybkiego spadku popytu”.

Przypomnijmy, że zgodnie z założeniami w obecnym roku finansowym celem Japończyków jest sprzedaż 14,8 mln egzemplarzy PS5.

Źródło: https://www.bloomberg.com/news/articles/2021-05-10/sony-warns-tight-playstation-5-supply-to-extend-into-next-year

Tagi: playstation PlayStation 5 PS5 Sony