Iza Łęcka Iza Łęcka 12.05.2021 07:35
Assassin's Creed Valhalla
1014V

Assassin’s Creed zalicza najlepszy rok w historii. Ubisoft potwierdza wielką sprzedaż gier

Produkcje z serii Assassin’s Creed zanotowały zaskakująco dobry rok pod względem sprzedaży. Przedstawiciele Ubisoftu otwarcie mówią o rekordzie i zmianie planów dotyczących rozwoju pozycji spod szyldu tego uniwersum. Obecnie możemy oczekiwać znacznie większego wsparcia po premierze.

W 2021 roku nie możemy liczyć na nową część z serii Assassin’s Creed, jednak francuski wydawca i producent w tym tygodniu zaproponuje graczom pierwszy fabularny dodatek do Assassin’s Creed Valhalla. Studio planuje znacznie dłużej oferować nową zawartość w poszczególnych częściach uniwersum – tak by gracze mogli dłużej cieszyć się rozgrywką po kupieniu tytułu. I wiele na to wskazuje, że ten plan bardzo się opłaca.

Już w listopadzie Ubisoft potwierdził, że Assassin’s Creed Valhalla cieszy się rekordowym zainteresowaniem, tymczasem firma przedstawiła następne szczegóły. Miniony rok finansowy był rekordowym dla całej marki, a całkowity roczny przychód z serii wzrósł o 50% w porównaniu z wcześniejszym rekordowym okresem zakończonym w marcu 2013 roku. Assassin’s Creed 3 nadal jest odsłoną, która sprzedała się najlepiej w kwartale obejmującym czas premiery, jednak przygoda Connora miała więcej czasu na osiągnięcie tego wyniku (debiut 30 października, podczas gdy Valhalla znalazła się na rynku 10 listopada). Mimo wszystko wikingowie cieszyli się dużym zainteresowaniem:

„W przypadku serii Assassin's Creed, jeśli chodzi o liczbę sprzedanych egzemplarzy na koniec grudnia, Assassin's Creed 3 nadal jest największą premierą, ale jeśli mówimy o wartości, to Assassin's Creed Valhalla jest największą premierą w historii tej serii” – Frederick Duguet, dyrektor finansowy Ubisoftu.

Yves Guillemot, dyrektor generalny Ubisoftu, wspomniał, że choć „Valhalla wykonała świetną robotę”, to dobrą sprzedażą cieszyły się także poprzednie części uniwersum. Dlatego też dojdzie do zmiany planów i zapewnienia większego wsparcia po debiucie:

„To, co widzimy w przypadku Assassin's Creed to fakt, że mamy fantastyczną formułę i dlatego zdecydowaliśmy się rozszerzyć program post-launchowy, aby uczynić go największym, najdłuższym, najsilniejszym, jaki kiedykolwiek mieliśmy dla tej franczyzy, więc naprawdę idziemy w kierunku wielkiej transformacji i budowania na przepisie RPG, a także na silnej rozgrywce (...)”.

Ubisoft ma wielkie plany dotyczące Assassin's Creed na następne pięć lat.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/the-assassins-creed-franchise-just-had-its-best-sales-year-ever/

Tagi: Assassin's Creed Assassin's Creed Valhalla Ubisoft